jak ošetřit lazuru co špiní?

zbroušené dřevo bylo natřeno lazurou,ale zanechává mastný povlak, který se stále maže a nezůstává na dřevu. Nevím čím nátěr ošetřit, aby při omaku zůstala ruka čistá.

Nejlepší odpověď
Hlada

Lazura byla udělaná špatně. Lazura se může nanášet jen v takovém množství, které se vsákne do dřeva, přebytek se má setřít, jinak nezaschne. Přebytečný lak omyjte ředidlem S6006, světlejší místa znovu natřete. Správně udělaná lazura by neměla tvořit vrstvu.

Další odpovědi
dědapetr

Zkusit to přetřít lakem. Laky jsou bezbarvé nebo jen mírně zbarvené a průhledné. Lze je aplikovat přes mořidla jako závěrečný krok k získání lesklého a ochranného filmu. Fermež, kterou různí výrobci označují rozdílně, ale v číselném značení 0 1000 se shodují, nanášíme na dřevo nejméně ve dvou, lépe ve 4 až 6 vrstvách, nejlépe za teplého počasí ve venkovním prostředí. Nadměrně hustou fermež lze ředit ředidlem S 6006. Fermež i olejové základní laky způsobují částečné ztmavnutí dřeva; pokud však před lety bylo dřevo vystavené povětrnosti opatřeno těmito nátěry, potom je vhodné při obnově použít stejný materiál.

Modernější a rychleji vytvrzené jsou laky syntetické nebo vodouředitelné či dvousložkové (epoxidové, polyesterové a polyuretanové).