kefud

Jak ošetřit baterii dlouhodobě nepoužívaného mobilu?

Pokud baterii nechám ve vypnutém mobilu dochází k rychlejšímu vybíjení o proti výjmuté?

Odpovědi
mosoj

Určitě. I ve vypnutém stavu mobil odebírá proud. Sice malý, ale odebírá:
Pokud je baterie vyjmutá neodebírá nic a samovybíjení u lion baterie je minimální.

Jiří Bohumil

Pokud je vyjímatelná, nabít a vyjmout a uložit v suchu tak, aby jsi ji příště našel. 🙂
Samovybíjecí efekt u LiIon akumulátorů (jak píše i mosoj) je malý.
Ale tak asi po 2–3 měsících vložit do mobilu, zkontrolovat a dobít. Pokud by vybití bylo značné, dobít dříve. Udržuji takto veškeré rezervní a náhradní „baterie“.
Někde jsem četl, že optimální je je udržovat ve stavu asi 70–80% nabití.