Bucpet

Jak opravit zvuk u notebooku?

Přeji dobrý den, mám starý notebook HP. Mám ho jen na sledování filmů a sem tam nějakou hru. Včera jsem se snažila udělat trochu místa a asi si k němu dovolila více, než je zdrávo. Pravděpodobně jsem vymazala nějaké zvukové ovladače (blbá, no) Teď mi nejde zvuk a ukazuje mi to, že zařízení neexistuje. Zkoušela jsem to nějak zapnout, ale je to tam vše v šedých barvách a na nic nejde kliknout. Nahrála jsem dokonce i nějaký Realtek nebo co to bylo a stále nic. Nemohla třeba odejít přímo zvuková karta? Prosím pomozte. Děkuji moc předem.

Nejlepší odpověď
Alfonz.SPO

Zkus postupovat podle postupu. http://suppor­t.hp.com/cz-cs/product/compaq-cq2700-desktop-pc-series/5156350/d­ocument/c04621360. Je chyba nahravat nejaky Realtek, je nutno nahrat konkretni ovladac zvuku primo ze stranek HP k tvemu konkretnimu modelu(co je to za model je napsano zespodu notebooku). Pokud to nepomuze, mozna bude potreba reinstalace Windows. Pokud ji nezvladnes sama, odesli to do servisu. Za nekolik stovek, maximalne 1000 kc ti reinstalaci provedou. Ze by odesla zvukova karta ? Tomu davam tak 1% pravdepodobnost

Bucpet

Děkuju Alfonz.SPO. Mrknu na to. Ta zvuková karta mě napadla z toho důvodu, že jsem se v zápalu boje o zvuk proklikala až nevím kam a tam u zvukové karty bylo napsáno null. Jinak reinstalaci zvládnu sama, neumím jen zálohovat ale tam vlastně ani nějak není co jen fotky, ty se někam přesunou. Spíš mě napadlo pokud by to byla zvuková karta jestli bych ji zvládla sama vyměnit.

cochee

Ne, v notebooku není karta fyzicky jako ve stolním PC, zvukový systém je součástí některého z „brouků“ naletovaných přímo na hlavní desce. Otevři si Správce zařízení a nechej vyhledat nový hardware, ona by se ta zvukovka měla objevit (možná jako „neznámé zařízení“) a v lepším případě se povede i nainstalovat ovladač, který tam někde v hlubinách Windows bývá zazálohován.

Bucpet

Tak v tom případě nevím jsem na tohle levá. Když otevřu Správce zařízení nevím jak tam najít nový hardware. Jen u nějakých čtyřech věcí mi svítí žlutý vykřičník. Svítí i u nějakého multimediálního zvukového adapteru. Když u toho dám aktualizovat ovladač tak mi to píše že to nbylo nainsatlováno protože to nenašlo software. Zkoušela jsem i to co píše víše Alfonz.SPO a nenajdu v počítači prostě to co tam po mě chtějí. Takže jsem v koncích. Potřebovala bych kdyby byl někdo tak hodný a zkusil mi to polopaticky vysvětlit.

Bucpet

Tak děkuji za snahu nakonec jsem to zvládla. Za to vymazání bych si naliskala, ale že jsem to opravila se musím poplácat. 😁

cochee

No vidíš, než jsem se sem znovu podíval, máš vyřešeno, šikula ;)