kurec

Jak opravit suchý zip?

Znáte vibrační brusku? Tak na dně, kde to má opracovávat materiál, je suchý zip, na který můžete dát smirkový papír. Problém je, že to nefunguje, ale ze začátku, jak to ještě fungovalo, mi připadalo, jako by na tom suchém zipu bylo něco nalité, něco, co se lepí, a lepící páska taky nefunguje, takže by mě zajímalo, zda by to šlo nějak zprovoznit bez toho, abych musel kupovat celou brusnou hlavici se zipem.

Odpovědi
Drap

Suchý zip vyměnit. Můžeš ho ještě zkusit vykartáčovat jemným ocelovým kartáčem. Myslím, že suchý zip je tam jen nalepen.

Jiří Bohumil

Starý opotřebovaný (pokud nejde „zrenovovat“ jak píše Drap) strhnout, odbrousit. Pak v galanterii koupit nový (jsou různé šířky) cena není velká. Pak funkční plochu s „háčky“ nalepit (mamut, nebo chemopren). To by snad mohlo jít, já to používám občas na uchycování smirku na „fajnové“ ruční broušení, pokud nepoužívám plochu s klapkami.
Případně by to bylo možné nalepit i na původní plochu s nefunkčním zipem.