KatkaM

Jak opravit rozevírací zip?

Na rozevíracím zipu u kabátu jsem zřejmě ztratila spodní koncovku, která se vkládá do jezdce. Lze toto opravit bez vypárání a všití nového zipu?
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
elektrikář

Podívat se po stejném kousku z rozbytého zipu stejné velikosti. Jednodužší je si nechat všít od krejčího nový zip.

fortin

Jde to. Chybějící kousek bych vystřihl z mosazného plíšku. Podobný jako je na ploché baterii. Tkaninu bych zpevnil. Asi chemoprénem. Plíšek bych naohýbal tak aby se koncovka vešla do jezdce. Dalo by mě to práci asi na 3/4 hodiny. To je ale dočasné řešení. Ten konec zipu už nemá takovou sílu udržet tah kabátu. Hodil by se dolů zamačkávací knoflík na manžetě nebo něco takovýho.