Avatar uživatele
zjentek

Jak opravit menší prasklinu na čelním skle?

Je na to nějaká finta? (Pavouk vel. 1,5 cm)


A prosím podotázka:

Máte někdo osobní zkušenost (tzn. znáte přímo z praxe, ze života) s tím, že by pojišťovna někdy někde někomu VYPLATILA plnění za poškozený čelní sklo? (Prosím platí v případě, že majitel vozu NEMÁ žádná spec. připojištění vč, připoj. čelního skla a ani havarijní pojištění. Čili se ptám, zda máte osobní zkušenost, kdy poj. vyplatila poškození čelního skla čustě na základě platného povinného ručení.

(Spolumajitel spol. CARGLASS tvrdí, že takový případ nezná, naopak zná množství případů, kdy pojišťovna „neplnila“ ani v případech, kdy poškození skla zaznamenala kamera poškozeného vozu. /Anebo jde o „jeho market. tah“, to mě také napadlo i když nevím proč by takto jednal, asi je mu šumák zda mu zaplatím já anebo pojišťovna/.)

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, aliendrone před 730 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

A nemáš třeba NÁHODOU sjednané povinné ručení s nějakým tím bonusem (např. odtah neboPOJIŠTĚNÍ předního skla)? To by bylo BEST řešení. ;) :D :D

Pokud to chceš udělat svépomocí, tak RYCHLE, RYCHLE, RYCHLE! Čím dřív, tím lépe, nejlépe do 24 hodin ! Nesmí se ti tam dostat sajrajt. (prach, déšť, rosa aj. – čím později, tím vyšší šance, že opravené místo bude v určitých úhlech vidět, např. prosvítat prasklina apod.)

https://www.pri­ceorcan.cz/iso-11846-sada-na-opravu-celniho-skla-a-autoskel

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jakmile je tam pavouk, tak je sklo poškozené a je nutné ho vyměnit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Pobočky mají po celé republice. https://carglas­s.cz/oprava-autoskla/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Existují specielní samolepky, kdysi je dávala ČP k pojištění (nějaké doma ještě schované mám). Ale jak moc to funguje to nevím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Logicky, pokud existuje PŘIpojištění čelního skla, tak tato škoda NENÍ součást povinného ručení. Mimochdem mně pojišťovna výměnu nahradila, právě na základě toho připojištění …

Avatar uživatele
zjentek

Jak tebe chápat, pětadváco. Logicky, pokud NEexistuje připojištění ČS, pak tato škoda JE součástí povinného ručení? To asi ano, neboť půjde o škodu, kterou nám na vozidle může způsobit jiný účastník s. provozu. Takže otázka zní: co jsi mně tady vlastně řekl/poradil? Díky.

Avatar uživatele
zjentek

Aliene, právě, že ne.

Spěchat nemusím, podlepil jsem samolepkou, jak píše Arne1. Notabene v mém případě je neopravitelné. Hned vedle pavouka (ani ne 1cm) je druhý pavouček (pár mm) a pokud víš, jak se tato poškození opravují, je ti už teď jasný, že opravný aparát na „dírku“ v tomhle stavu ani odborník nenasadí, bo tlak, pod který bude materiál tlačen do skla, bude ucházet přes „malýho pavoučka“ a neexistuje větší profil aparátu, než cca cenťák a půl a v případě mýho poškození jsou pavoučci ještě asi 8–10 mm od sebe, čili smolík, jestli si rozumíme. Holt člověk musí mít ŠTĚSTÍ jako zjentek, aby mu cosi rozbilo windshield takovým způsobem, to normální člověk prostě nedá, nezažije! (;

Nový příspěvek