Alesh

Jak opravit flashdisk?

Mám flashku, používal jsem ji v TV, která si ji přeformátoval na nějaký svůj formát. Pak ale přestala fungovat v TV. Když ji dám do PC, tak ji to načte, prostě vidím, disk, jeho název, ale vlézt se na ten disk nedá a nejde ani naformátovat. Je nějaká šance ji rozchodit? Nějakým sofistikovaným postupem/nástrojem (bezplatným)?

Linux nemám, kvůli jedné flešce, kterou jsem navíc dostal ho instalovat nebudu, takže wokna only.
Jo, tak jsem kecal, název disku nevidím, sice mi vložení flešky detekuje, ale jinak to nic nedělá, žádné vlastnosti apod. nedokážu vyvolat. Ve správě disků ve Win ho v nabídce nevidím.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Zlobivé flashky napravuji linuxovou utilitou GParted. Odstraním oddíly i partition table, pak je znovu vytvořím a nakonec naformátuji. Pokud vím, mělo by to jít i widláckou utilitou diskpart, ale tu jsem na to ještě nezkoušel. Každopádně ať už zkusíš to či ono, buď OPATRNÝ a raději 2× si prostuduj příkazy (u diskpartu) a důsledně si ověř, že laboruješ správný disk. Joudů, co si z nepozornosti smazali JINÝ disk, než měli v úmyslu jsou hromady (a POCHOPITELNĚ za to mohl „ten blbý program“). ;) :)

Další odpovědi
Dochy

Zkusit nějakou kvalitnější utilitu… Např. ten gparted z linuxu.
Ale připrav se na to, že ten disk s velkou pravděpodobností chcípnul

Edison

Jakýkoli nástroj pro správu disků. V něm by mělo jít odstranit a vytvořit oddíl. TV by se měla zeptat, jestli disk naformátovqt. Některé ovšem nemusejí bez vlastního naformátování na televizi fungovat vůbec.

aliendrone

Alesh>>> Rozumím, kvůli zřídkavé nahodilosti se nevyplatí instalace Linuxu. Konkrétně právě pro tyhle případy lze celkem solidně použít nějaké linuxové Live distro (to se neinstaluje na harddisk, ale spouští se z DVD/jiné flashky). Pro běžné použití je to k ničemu (pomalé), ale jinak je Live linux ten nejlepší „záchranný disk“ (který bys tak jako tak měl mít) a pro tento případ je jako dělaný. :)

Dochy

tak tak… A pokud nechceš dlouho hledat, pak jako jeden z mnoha doporučím Knoppix.

Edison

Jj.. to je přesné. Existují i widlové utility, ale drtivá většina z nich je trial, tedy člověk to použije jednou a pak zaplať, nebo to spousty věcí bez zaplacení neumožní, včetně tý spávy partition.