DusanOrlik

Jak opravit chybu v Polda 4 a 5??

Zdravim,
Poustim jak na notasu tak na hernin kompu Poldu 4 a 5 a objevuje se cerna obrazovka s rozmazanym pozadim a obcasnym poblikavanim ze hra nejde vubec hrat.Vysel opravny patch ale ten taky nepomaha..Muze nekdo poradit ? Oba jsou win 10.Pricemz polda 1–3 bez problemu slo ale u 4 a 5 dilu je 3D grafika co dela potize.Direct a vse potrebne je ale nevim co s tim.Pamatuju si ze kdysi poprve jak jsme hrali na jeste Win 98 a XPcku tak to delalo to same,ale s tim sme si poradili ale uz nevim jak…
Poradi nekdo??
Diky predem.Pripadne budu odpovidat sem do diskuzich. :)

Nejlepší odpověď
anonym

s desítkami jsou u starých aplikací problémy, zkus virtualizaci … to by mělo být spolehlivé … sežeň si iso windows xp a ve virtualboxu si vytvoř sezení jen pro konkrétní hru, ve starší verzi systému to určitě poběží bez problému protože právě pro ni hra byla navržena a optimalizována. Pro usnadnění spouštění můžeš ve virtualizovaném systému přidat hru do složky „Po spuštění“ aby se iniciovala okamžitě po spuštění virtuálního stroje a odkaz na virtuální stroj hodit na plochu s ikonou poldy. Problem solved.

Další odpovědi
MaxMistr

Polda 4 a 5 maju opravny patch na stranke www.polda5.cz tam je to.Ked som mal polda 1–5 tak polda 4–5 mi neisla tak som hu vihodil ale lutujem toho. Neviem ci to ide alebo ne ale za skusku to stoji.Ale aj tak Polda 4 a 5 su polda mna uz pokazene dieli 1,2,3,6 su ok ale ta 4,5 s tou grafikou mohli zostat pri grafike 3.

J4Kup

Já nevím, zda-li je to ještě aktuální. Ale dnes jsem řešil obdobný problém a vyřešil to. (je to i pro ostatní hráče) Stáhneš opravný patch z origo stránek.
http://www.pol­da5.cz/polda-4-informace.php
Ona je to v podstatě upravená spuštěcí ikona. Poté mi to psalo problém s TextDb.bin . To bylo proto, že to chtělo zdroj z CD a ta upravená zpouštěcí ikona nekorespondovala s tím co bylo v tom raru, kde jsem to stáhnul.
C:\Users\jmenot­vehouctu\AppDa­ta\Local\Temp\Rar$E­Xa22056.24705 – to poslední budeš mít nejspíš jiné. Já to synchronizoval s tou chybovou hláškou a udělal kopii a prejmenooval.
Pak jsem tam ten soubor nahrál odsud – http://mrakoplashga­mes.4fan.cz/ga­mes/polda.php#pol­da_5
Pak se ten task splní a hra normálně funguje. Měl jsem to jen u poldy 5.
4ka se mi rozjela sama hned po tom opravném patchi. Zdřejmě je víc verzí té hry. Nicméně takto se mi to povedlo rozchodit.