pas

Jak opět zprovoznit rekordér

Recordér Sony cca 6 let starý, začal stávkovat a po vložení disku, i originálního, hlásí, že disk je prázdný, případně , že disk není vložen.Kde je problém a jak ho řešit. Kup si nový rekordér prosím nepište, za skutečné rady předem děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

„Problém“ je ve znečištěné nebo poškozené optice – koupě nového je nejjednodušší řešení…
😉
Ale můžeš zkusit mechaniku vyčistit – rozebrat, jemným kartáčkem (např. štětečkem na optiku) odstranit prach (apod.), silikonovou vazelinou promazat pohon (jemně!) a isopropylem a jemným hadříkem očistit čočku.