MichaelOffic

Jak operátor zaregistruje ihned zničení SIM a že číslo pak neexistuje?

Ahoj mám dotaz. Když zničím sim kartu a mam ji vytaženou z mobilu, tak jak Může operátor zaregistrovat že je číslo na té kartě neexistuje, aniž by byla karta napájena a připojena k síti přes mobil?
Děkuju za odpověď.

*Jde o to ze když sim vyndam jenom tak je číslo nedostupné ale v okamžiku kdy sim rozlomim už to hlásí, že číslo neexistuje.

Nejlepší odpověď
gecco

Operátor nezjistí, jestli je karta jen vyndaná z telefonu (případně je ve vypnutém telefonu) a nebo je spálená v kamnech…
😉
V systému má navedeno číslo karty (IMSI a k němu přiřazené telefonní atd.) a to vyřazuje po nějaké době, kdy se karta do do systému nepřihlásí (a nebo ji op, případně, vyřadí z jiného důvodu dříve).
_____________­_____________________
…„když sim vyndam jenom tak je číslo nedostupné ale v okamžiku kdy sim rozlomim už to hlásí, že číslo neexistuje“… – to je nesmysl…
😁

Další odpovědi
JájsemRaibek

Mobilní telefon není přihlášen k síti a tudíž je od sítě odpojen a proto se s ním nedá spojit. V tu chvíli pro systém číslo neexistuje.