Ernest(y)

Jak omezuje výkon vlastnictví (využívaní majetku)Listina základní práv a svobod ?

Nejlepší odpověď
venkovan

Vlastník majetku s ním má nakládat podle právních předpisů společnosti. Je to volně řečeno, LZPS je to psáno, že vlastnictví zavazuje … Ale raději jsem to stáhl. Neškodilo by si trochu listinu přečíst.

Článek 11
((3) Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. Jeho výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem.