Avatar uživatele
aliendrone

Jak okyselit mléko, aby se nesrazilo?

Je to vůbec možné? Mám chuť na puding už asi třetí den, jenže bych chtěl trochu vylepšít chuť. Bojím se, že když do mléka dám trochu kys. citrónové, že se to srazí. Jde s tím nějak „vytento“?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 2111 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

A co takhle nakapat si šťávu z citronu už na hotovej pudingh? Já si polévám puding sirupama a v tvým případě pak jen stačí sáhnout po nějakým kyselejším sirupu, nebo méně sladkým..

Zkus nakapat šťávu z citronu do pudingu ve fázi, kdy mícháš vařečkou a UŽ TUHNE. Mělo by to vyjít a nezgrcnout se ;)

Nebo si udělej pudihg ze smetany!
(Tady vycházím ze zkušenosti, že smetana přilitá do ogurkovýho salátu s kapkou octa se taky nesrazí! ;) ;D ;D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Zkus pudink uvařit z kompotové šťávy.

Na pudinkové želé použijeme šťávu z kompotu a dolijeme vodou, aby jsme měli 0,5 tekutiny. Pudinkový prášek rozmícháme v připravené tekutině a vaříme dokud nám pudink nezhoustne.
Myslím, že do tohoto si můžeš nalít hodně kyslého a nic se nestane, doufám.

Zdroj: http://www.pos­lirecept.cz/slad­ky-zivot/sladky-zivot/ovocne-rezy-s-pudinkovym-zele

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Kyselý puding ? To je trochu podivné, obávám se že to nepůjde.
Zkuste něco trochu jiného – koukně te se do kuchařky (nebo na Internet) na takzvaný „kisel“, dělá se z podobných ingrediencí jako puding (škrob, ovoce), jen to mléko je nahrazeno ovocnou šťávou. Občas bývají k dostání i pytlíkové.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Arne1

iceT: To co uvádíš je právě ten mnou zmiňovaný „kisel“

před 2111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek >> Jo, to je přesně to, co asi budu muset udělat – pokud nikdo jiný nepřijde s něčím, co mě překvapí (v což ve skrytu duše doufám) ;) :D :D

Hele, mně se smetana srazí, když dělám zelňačku (někde se tomu říká „kyselo“, či „kapustnica“), ale tam mi to nevadí. Asi to srážení bude dáno množstvím použité kyseliny (octa) předpoládám. (zelňačku si „dokrmím“ octem, samotná štáva z kys.zelí mi nestačí) :)

Každopádně dikes!

před 2111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

No.. na něco jiného je už v mém případě „trochu pozdě“, v pátek jsem koupil pudingy, mléko, piškoty… a co s tím jinak? Ptáčky krmit nechodím (zatím ;) :D) a jinak než v pudingu piškoty nejím, fujky! ;) :D :D

Ale díky za tip – propříště zkusím! Jakmile je to kyselé, tak sežeru VŠECHNO – dokonce i houby, které sice rád sbírám, ale jíst moc nemusím – pokud jsou v octě, tak se do mne doslova vypaří! ;) :D :D

před 2111 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek