Jak ohodnotit diktát

Jakou známku by jste dali v diktátu s jednou chybou a to čárka v souvětí?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, kterou třídu navštěvujete. Jinak chybějící čárka je hrubá chyba. Vyučující se většinou rozhoduje podle toho, kolik pravopisných chyb udělali ostatní žáci, zda jde o procvičování právě probrané látky. Takže podle uvedených okolností – velmi dobrý.
Doplňuji:
Vysvětlení
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-pro-toto-vysvetleni-http-www-odpovedi-cz-otazky-znate-vyznam-slova-konzul

Další odpovědi
panenka

normální jedničku jedna chyba není přece přece důvod k tomu aby se ti hned změnila známka jinak.mé dcery jsou tak tedy známkované

anetadela1

Nejhůř za 2.

Nuk nuk

Ta čárka opravdu není banalita a dost rozhoduje o smyslu věty.
Ale jak už je tu zmíněno, záleží na dvou věcech. Jednak na ročníku a tedy na tom, zda jste už probrali látku, která se týká tohoto druhu souvětí. A pak na učiteli.

Já osobně bych posuzovala podle schopností žáka. Neznám Vás, takže nevím, nakolik je to pokrok nebo naopak.
Pokud budu jen tak střílet od boku tak bych za tuhle čárku dala dvojku = je to diktát, chyba je jen jedna, ale zásadní.