Kryšpín

Jak ohodnotit celkově přínos vietnamské menšiny z hlediska začlenění a dodržování zákonů v ČR?

Z velké části vietnamských podnikatelů se stali výrobci a distributoři marjánky a pervitinu. V Česku ovládají dvě třetiny trhu a jejich výrobky zaplavují Evropu. Pokud se podaří zavřít pár varen tak ihned vyrostou další. Tolik ve filmu Zrádci od autora Miro Šifra, jejich děj je podle skutečných událostí a spolupráce s Národní protidrogovou centrálou.
Podle řady našich politiků až po nejvyšší místa je tato komunita velmi slušná pracovitá a dobře se začleńuje do společnosti. Podle mého odhadu Romové, kteří jsou daleko více kritizování jsou úplní amatéři proti únikům daní z této pracovité menšiny včetně výroby drog a podporu dalších feťáků.

Nejlepší odpověď
Drap

Odkud máš informaci, že z velké části vietnamci se zabývají pouze drogami, podvody a úniky daní? V každé komunitě jsou vždy lidé porušující zákon. Myslím, že jen stěží najdeme menšinu, která by se začleňovala lépe. Osobně neznám žádného vietnamce, kter by pobíral sociální dávky.

Další odpovědi
Edison

Ohodnoť si to jak uznáš za vhodné. Jak chceš. Podle svýho.

Kryšpín

Drap v žádném případě nemůžu ani nemám zájem brát iluze o jejich pracovitosti, ano část se zařadila do společnosti.
Ovšem pokud jste svědkem kontroly Celní správy u některých tržnic jak rákosníci prchají od stánků a když tam zůstane on neumět česky, kde prodávají paš a šmejdy které mají hodnotu 100 Kč jako značkové za dva tisíce, tak možná o některých přehodnotíte jejich pracovitost. Možno se také projít v Praze po Žižkově rákosnická večerka vedle večerky žádný zákazník, ale všechny prosperují. Případně pokud vás fetˇák přepadne neb nafetovanej mistr zraní na přechodu pro chodce a kupuje bobule od rákosníků bude možná o čem přemýšlet.
Je ovšem skutečnost že sem byli zataženi komunistickou vrchností ovšem v kapitalismu se rozrůstají, nelze vůbec zjistit jaká početná část rákosníků zde vegetuje.
Z mého pohledu je pro mne milejší 10 Romů, než jeden podvodnickej rákosník který prodává paš, předražené zboží jako značkové, okrádá stát na daních a zásobuje fetky.