kaolin

jak odvolat předsedu malého bytového družstva a je k tomu nutný notář?

mame delši dobu založeno byt.družstvo a předseda neni již 16 let volen neděla řadně svou praci a neminí odstoupit.Jak bezchybně postupovat abychom ho odvolali a přitom ušetřili za notaře?

Nejlepší odpověď
Drap

Vše je uvedeno ve stanovách družstva. Tam by přesně mělo být za jaké situace a jak, lze předsedu odvolat a nahradit novým.Ve většině případů o tom rozhoduje členská schůze.

Další odpovědi
trnková

Předsedu bytového družstva lze odvolat Usnesením shromáždění delegátů.(U menších družstev – členská schůze) Pokud pan předseda své odvolání potom zpochybní, jeho námitky musí projednat soud na který se musí obrátit.Proto je třeba „Usnesení“ řádně připravit přesně ve smyslu Stanov družstva. Notáře není potřeba, pokud přítomen bude a potvrdí průběh jednání završené odvoláním předsedy není to na závadu, naopak.