Aiko

Jak odvolat generální plnou moc, když byla udělena bez souhlasu zmocnitele?

Členská schůze byt. družstva si odhlasovala v době založení družstva, když byly členy pouze 2 zakládající, že uděluje plnou moc těmto zakládajícím členům k hlasování na všech v budoucnu konaných členských schůzích a k podpisu veškerých dokumentů za všechny další členy a to i do budoucna, a že tuto plnou muc udělí každý nový člen podpisem smlouvy o přidělení bytové jednotky. Tedy plná moc byla udělena ještě před tím, než další členové do družstva vstoupili a o existenci takovéto generální plné moci se dozvěděli až 5 let po jejím udělení. Jak ji lze odvolat, když o ní ani nevěděli?

Nejlepší odpověď
baghira

Předpokládám, že nejvyšším orgánem družstva je členská schůze, která svým odhlasovaným usnesením může platnost těchto dokumentů zrušit (třeba změnou stanov, kde bude výslovně určeno kdo a jak může hlasovat a podepisovat). Jinak: co si členská schůze tehdy odhlasovala, to si zase může zrušit.

Kromě toho – dokumenty, kterými se člověk předem vzdává svých práv, to nebývá právně příliš čisté, šikovný právník by to mohl snadno napadnout.