asistentka11

Jak odvlhčit stěnu chaty ve svahu, aby se nesesunul? Plůtek nahoře je již pozemek souseda.

Nejlepší odpověď
Drap

Pl§tek souseda vhodným způsobem zafixovat, tak aby se neposunul a potom už jen vykopat až do hloubky základů, popřípadě o něco níže, dát drenáž a na zeď nopkovou folii. Vše opět zasypat.. Jednodušší by bylo dohodnout se se sousedem, plůtek mu odstranit a po odvlhčení a zazypání mu vystavět plůtek nový. V mnoha případech by toto bylo výhodnější a méně pracné.

Další odpovědi
elkon

Vlevo se zdá být kámen, tak bych to moc černě neviděl. Podloží by mohla být skála a od toho zábradlí dolů to vypadá jen na trochu navážky. A tam bych nasázel pouze nějaké plazivé rostliny, které povrch zpevní.

cukrar

Pozvat technika na místo, navrhnevhodná řešení.
Já to vidím na odkopání 50–60–80–100 cm uličku, mezi svahem a domem. Přiložením nopovky a drenáž nepomůže, stěna bude stále mokrá.

Michálek1245

Pokud si na to netroufáte, tak určitě pozvat technika, který navrhne vhodné řešení. To už tady zaznělo. Další možnost je krémová injektáž zdiva od http://injektaz-zdiva-svepomoci.cz/ přes sondy zevnitř se aplikuje sanační roztok a ten zeď vysuší. Nicméně je to spíš jen řešení následků, nikoliv příčin. Ta zeď je vlhká od toho svahu, to je více než jasné. 😉