zjentek

Jak odvážit přesně gram v případě digitální váhy, kde nejnižší měrnou jednotkou je gram?

PŘESNĚ gram.

Hm chlapi tak díky, já jdu „vážit“! Sice jsem nepsal nic o sypké struktuře, ale to nic, tak si ty „letošní palice“ kdyžtak nadrolím na prášek. Oceňuji tu snahu mně pomoci.

Odpovědi
Edison

Navaž deset gramů, udělej hromádku. Rozděl ji na půl, máš po pěti. Udělej rovnoměrnou lajnu, rozděl ji na pět dílů, máš po jednom gramu.

Mc Merkurion

… jen bych doplnil Edisona: osm gramů by se rozdělovalo líp …

Dochy

Ještě můžeš udělat nad váhu nástavec s pákou 😉 Pak můžeš zajistit, že vzorek bude na váhu působit třeba 10× větší silou 😉
Ale ani tak to nebude vyloženě přesně. Pro mně přesně znamená s přesností alespoň na 3 platné cifry (v desítkové soustavě). Sežeň laboratorní rovnoramenné váhy a budeš to mít přesně i digitálně 😉

Pety2015

Nebo použít nějakou takovou úplně speciální váhu s přesním měřením https://sarto­rius.cz/katego­rie-produktu/prumyslove-vahy/

Edison

Mc Mercurion má rercht… Byly by to jen půlečky…