halík

Jak odstranit zápach z toalety? Většinou se objevuje v zimním počasí.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud je zápach z odpadu je někde netěsnost. Pokud je zápach z mísy, halt se musí alespoň občas umýt a vydesinfikovat včetně prkénka. Moč, která přijde do styku s vlhkostí zapáchá. Pokud se netrefíš do mísy zapáchá i podlaha.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Pokud je v sifonu záchodové mísy dostatek vody a přesto smrdí, může být netěsnost v připojení na odpadní potrubí. Stává se to u mísy s odpadem kolmo pod mísou, kde není vidět. S odpadem dozadu je to lehčeji kontrolovatelné. Pak při různých změnách venkovního tlaku, zejména v případě odpadu do žumpy, nebo septiku, dochází k úniku zápachu do místnosti s toaletou.
Rovněž může dojít, pokud není odpadní potrubí vyvedeno i nad úroveň mísy (přisávání vzduchu – v RD většinou až nad střechu), při spláchnutí k odsání vody ze sifonu mísy a pak může také vnikat zápach. Někdy bývá také instalována na tomto přisávání klapka (většinou na půdě) a pokud by byla možnost že přimrzne, pak by mohlo opět dojít ke stejné situaci.

Hlada

Nejspíš bude ucpané odvětrání kanalizace. V septiku je potřeba zkontrolovat, jestli není na hladině vrstva tuku.