Jak odstranit z mobilu sony ericsson GPRS

Odpovědi
anonym

Předpokládám že nemáte na mysli fyzické odstranění podpory GPRS z telefonu, resp nevratné odstranění, to by znamenalo vzít po hlavě šroubovákem nějakého švába na tištěném spoji uvnitř telefonu, a je otázkou, zda by po tak citlivém zásahu ješte fungoval. To bych skutečně neradil.

Patrně chcete jen zakázat datové přenosy, které putují obvykle (ne výlučně) přes GPRS, abyste omylem neutratil majlant za pár přenesených KB, je to tak ? … v takovém případě stačí jen změnit jméno připojného uzlu (APN) například z „Vodafone“ na „VodafoneXXX“ a už se nepřípojíte ani přes GPRS ani přes EDGE ani přes 3G (tj. přes jakýkoliv placený kanál operátora) dokud tento údaj zase nevrátíte do původní podoby. Do té doby se budete moci připojit nanejvýš pomocí WIFI pokud to telefon umí a pokud máte poblíž wifi hotspot, což je každopádně zdarma.