Fildas

Jak odstranit skvrnu z trička?

Dobrý den, nedávno sem si propotil tričko potem, jelikož pot obsahuje sůl tak mi po ní na tričku zůstali žluté skvrny. Nevíte jak to odstranit?

Odpovědi
mosoj

Pokud je to bílé tričko použít nějaký prostředek s bělicím účinkem ( je jich celá řada). Pokud je to barevné nepůjde to !
Doplňuji:
Kdyby to tričko bylo bílé a neměl jsi na bělicí chemii, tak dříve se bílé prádlo bělilo položené na sluníčku na trávě a kropilo se. Nic to nestálo a ještě se při tom ženské opálili. Viz. Božena Němcová " Na starém bělidle ".

anonym

Vyprat

ReHu

Vyprat. A protože je pot celkem agresivní, tak co nejdřív.
A to sis tričko propotil až teď – nedávno? Kde jsi byl a co jsi dělal po všechny ty teplé dny, co teď byly?

marci1

Samozřejmě vyprat. Propocené tričko se musí vyprat co nejdříve. Skvrny od potu se pak jen velmi těžce odstraňují. Zkuste ho před praním namočit do lázně se solí.