paul1

Jak odstranit silnou vrstvu připálenin na pánvi?

Na pánvi se nám postupem času utvořila vrstva připálenin hlavně z vnější strany, místy je už cca 1 mm silná. Odmočení, i vyvaření pomáhá jen částečně. Předem dík za odpověď.P.
Doplňuji:
Mockrát díky za odpovědi, máme i novou pánev, ale tato stará nám nějak
(tedy hlavně manželce) přirostla k srdci. Mimo to jedná se o dárek od osoby, které si vážíme a máme rádi.

Nejlepší odpověď
iceT

Možná by pomohlo koupit přípravek na krbové rošty,nevím jak se jmenuje.Kdysi jsem sehnala malou lahvičku něčeho za 20 kč a to bylo úplně bezva.
nebo zkus toto

http://cistici-prostredky-spotrebice.he­ureka.cz/trumil-cistici-prostredek-na-mastnou-spinu-a-pripaleniny-rozprasovac-450-ml/

Další odpovědi
annas

Zkuste si projít odkazy, najdete různé rady, třeba některá pomůže. Vyhodit může kdykoliv, záleží samozřejmě na kvalitě materiálu atd.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C5%99ip%C3%A1le­niny

Nedávno jsem dostala radu, ale zatím nezkoušela.

Do hrnce s připáleninou nalijeme trochu coca- coly tak, aby pokryla celou plochu připáleniny. Dejte vařit a nechte zlehka probubláva.t Vařečkou připáleninu seškrabávejte
Můžete také povařit a pak colu vylít a kartáčkem na nádobí hrnec vyčistit.

Kdysi jsem zapomněla dolít vodu a připálila kastrol. Povařila jsem jej ve vodě s pracím práškem, nechala odstát a podařilo se.

marci1

Pomáhá čistič na trouby.

Zdroj: http://www.dm-drogeriemarkt­.cz/cz_homepa­ge/denkmit/pro­dukty/denkmit_kuchy­ne/202528/49245_cis­tic_trouby.html

anonym

O jakou jde pánev??? – materílál…
Jestli by třeba nebylo jednodušší (a levnější) koupit novou…
😉
Obecně – spálenin se, relativně snadno, zbavíš pomocí NaOH (hydroxid sodný) – ale lze jej použít jen na ´kvalitní materiály´ (nerez či litina, nikoli na smalt, hliník…) a jde o nebezpečnou žíravinu (žíravost louhu rozhodně nepodceňuj).

Conchus

Doporučuji pánev věnovat na charitu a koupit si novou a o tu se líp starat

elektrikář

Pozor všechny agresivní čistidla jsou vlastně žíraviny,Jednou u nás v hotelu chtěl vyčistit kuchař hliníkové hořákové růžice. Naložil je do roztoku a do rána se mu celá rozpustila.