Kelt

Jak odstranit rámečky ve staženém testu?

Našel jsem si internetovou stránku, odkud si stahuji text. Ten text si označím a vložím na příslušnou stránku, kde si ho dál upravuji. Na internetu byl ve sloupcích, tabulkách a mně se i na vlastní stránce objevují rámečky, kterých se nemohu zbavit, ale omezují mne v místě, nemohu využít celý řádek. Abych byl konkrétní tak zrovna pracuji s touto stranou
https://www.mem­rise.com/course/534607/e­very-ttmik-lesson-levels-1-10/25/?action=prev
Těch stran jsou takové stovky, a všechny jsou stejně vytvořené. Text si označím a vložím na stránku, nemám Word, s příponou doc, ale protože mám Libre Office, dávám to do souboru s příponou odt, ten si stejně pak předělávám na pdf.
Takže já potřebuji tento text upravit tak, abych měl vedle sebe v řádku slova z jednoho jazyka a druhého jazyky, klidně jak jdou za sebou. Bohužel se mi tam objevuje rámeček, který mi vadí. Když na něj najedu kurzorem, neděje se nic, nemohu to smazat pomocí Delete. Takže poradí mi někdo? Děkuji.

Odpovědi
Justin1

Editor by měl nabízet možnost vložit obsah schránky jako neformátovaný text, v tom případě by se mělo podařit vložit jenom text bez rámečků. Zkus otevřít nabídku „Upravit“ (anglicky „Edit“) a najít tam položku „Vložit jinak…“ („Paste Special…“).

aliendrone

Moc nechápu to „vložím na příslušnou stránku“. Každopádně pokud ti jde jen o prostý text (kopčení bez formátovacích tagů), tak to označ, vyber zkopírovat a vlož ho do souboru ve formátu TXT.

Kepler

Když jsem si tu tvou předlohu zkopíroval do Office, ty rámečky tam sice pořád byly, ale jinde, ty se ale dají lehce odstranit. Kliknout levým myšítkem (musí se objevit šipka) na čáru rámečku – označí se žlutými čtverečky. Kliknout pravým myšítkem do rámečku a zvolit VYJMOUT. Toť vše.