forma

Jak odstranit pach kanalizace pod domem?

pred casem prasklo kanalizacni potrubi pod domem a obsah vytekl do hliny. potrubi je spravene, ale po desti pretrvava zapach zumpy. odstranit veskerou nasaklou hlinu bohuzel nepujde. cim lze zapach neutralizovat prosim? predem dekuji.
Doplňuji:
pach stoupa pravdepodobne podel potrubi do domu, je citit na wc, v koupelnach a odtamtud se siri do prilehlych mistnosti.

Odpovědi
emissarius

Zkuste si zjistit něco o enzimech a bakteriích, které se používají k urychlení zrání kompostů a do septiků. Možná by se tyto prostředky daly aplikovat i do půdy a proces rozkladu kanalizačního odpadu urychlit nebo usměrnit. Osobně ale neznám nikoho kdo by měl podobnou zkušenost.

dědapetr

http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=bakteri­e+do+septiku&m=f

mosoj

Postrádám podstatnou informaci. Kde to je cítit ? V domě nebo venku u domu.

Midoc

Utěsnit okolí potrubí vstupujícího do rodinného domku např. zabetonovat.
Nacházíli se v domě podlahová vpusť, musí v ní být neustále voda, funguje jako sifon ( zápachová uzávěrka).
https://belamos­t.cz/podlahove-vpusti-gula