Lilix

Jak odstranit olej ze sádrokartonu ?

Při pečení se mi podařilo polít žlutou sádrokartonovou zeď asi půl hrnkem oleje!Trochu jsem to vysušila papírovými kapesníky,ale nepomohlo to,flek je tam obrovský…Nevíte někdo,jak to vyčistit…?Díky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

jedině přetřít nějakým emailem a přemalovat -jinak se to vsáklo a to neodstraníš

Další odpovědi
fcoop

To je malý problém. Není těžké skvrnu tzv. „izolovat“ – t.j. překrýt flek rychleschnoucí barvou – v tomto případě žlutou. Nejjednodušší je nitro = acet. barva. Ideální je ve spreji,prodává se celá barevná škála,stačí si vybrat nejpodobnější. Jsou to vlastně autoemaily.
Do malby na přetření (malířské) si kápněte 2–3 kapky saponátu,nebudou se vám na izolaci dělat „mastná oka“.
Problém by mohl být v tom,že olej má tendenci díky teplotě „růst“,tedy zvětšovat se.
Prostě – flek by mohl být časem větší. A zvlášť v kuchyni.
Osobně bych nějakou dobu počkal – min. týden a sledoval,jestli se flíček nezvětšuje.
V nejhorším případě – strčte před flek kredenc.(vtip).

Děda Louda

Olej se do sádrokartonu důkladně nasaje a dělá neplechu, i když skvrnu přetřeš. Jediným řešením je vyříznout sádrokartonovou desku až v místech, kam skvrna bezpečně nezasahuje a vsadit záplatu. Povrch pak upravit stejně jako okolní plochu.

cukrar

Lilix, dejte foto s flekem, ale domnívám se, že děda je nejblíže…osobně bych vyřízl tvar, vložil jiný, přesádroval a vymaloval.....