DusanOrlik

Jak odstranit mluvu z hudby? (Soundtrack/Hudební doprovod)

Zdravím,nevíte jak v seriálů když hrají soundtracky a lidi tam do toho mluví,jak to odstranit?Níže je odkaz na video z ordinace kde to někdo upravil tak,že mluva tam není (I když to není moc povedený).Nevíte jaký program by to dokázal?V popisku videa píše že to udělal přes program ale nepíše jaký-už jsem mu napsal tak čekám.Ale ptám se i tady,zda by to někdo věděl.Předem díky za odpověď a odkaz na video je zde:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CNJKSoS1kic

Odpovědi
gecco

Záleží na zdroji…
Obecně – pokud je vokál součástí stejné stopy, jako instrumentálka, nijak je nerozdělíš/ne­odstraníš…
V konkétních případech můžeš zkusit odstranit stopu nebo potlačit patřičné frekvence.
Pokud jde o program – libovolný editor audia, můžeš zkusit třeba Avidemux nebo Audacity.

anonym

Proto se při profesionálním nahrávání video vždy dělí do více stop… (A například filmové zvuky jsou přidávány externě – neboť venku se nedají nahrát kvalitně.) Když už nemáte stopy odděleny, pak jedinou šancí je vysoká kvalita nahrávky a přístup k nabušeným technologiím, kteréžto zdarma a snadno nenabudete. Průměrný člověk tedy nemá šanci…

cynique

Co lze zkusit vždy, je stará zvukařská technika s fázováním. Napr. v audacity se track rozdělí na diskrétní stopy L a R, pak se na L otočí fáze a pak se to zase celé sloučí do mono. Obvykle se ruch stratí, ovšem i část muziky. Pokus je pokus…