googler

Jak odstranit krustu ledu z nového auta?

Zdravím, jak byste u paneláku a nového auta řešili dnešní (8/1 2021)krustu ledu? Automatická zrcátka jsem očistil dřevěnou obracečkou z kuchyně bez ostrých hran a ostatní mě čeká zítra. Nechat běžet na volnoběh a normálně škrabkou za pomoci topení to sundat z bočních skel? Našel jsem i nějaké míchání vody s octem nebo solí. Někdo nějaké tipy? Děkuji!

Nejlepší odpověď
elkon

Na okna existují různé spreje na námrazu a karoserie se neškrabe. Roztaje to samo. Pokud je to možné, také zapneme vyhřívání zrcátek a zadního skla.

Další odpovědi
Alesh

A co všechno chceš na tom autě škrábat? Stačí snad očistit všechna skla, ne? A na to použiješ normální škrabku na led, ne? Co v tom hledáš za vědu? Nebo máš auto z papíru, že se ho bojíš dotknout? 🙂 Auto je spotřební věc, i kdyby sis ho nějak sám trochu škrábnul, což nepředpokládám, tak věz, že mnohem větší škrábance ti vzniknou provozem (odlétávající kamínky apod. nebo ti ho odře nějaký dobrák), takže asi tak.

Kepler

Na karoseii led není nutné odstraňovat a už vůbec ne octem nebo solí (agresivní a korozivní prostředí!). Pokud nechceš škrábat skla, což je od ledu obtížné, nastříkej glycerínem nebo koncentrovanou nemrznoucí směsí do chladicí soustavy. Líh taky není vhodný, protože po jeho odpaření to zamrzne znova.

Ametyst

S chemikáliemi bych byla opatrná, kromě preventivního použití glycerolu na těsnění kolem dveří. Nechám běžet motor a pomalu očistím rozmrazená místa. Je dobré zakrýt přes noc čelní sklo.

aliendrone

Pokud parkuješ na ulici, tak stačí nastartovat auto cca 15–20minut před výjezdem (a mít zapnuté vyhřívání + topení a světla. Hodně aut už tohle umí i na dálku, ani nemusíš vylézt z baráku. Další výhoda je, že vlezeš do vytopeného auta (poslední dobou se mi to líbí čím dál tím víc) a pak jen zapneš stěrače. Bez šaškování se škrabkou, bez časových ztrát, ROZHODNĚ to za tu trošku paliva stojí.

Na led na kastli se vykvákni, opadá sám během jízdy. (obvykle) Horší je to se sněhem (pokud je ho dost), ten prostě musíš omést, jinak benga prudí a pokutují.

cukrar

Jak jste se ptal i na jiné poradně, voda je to nejlepší. Pokud ale bydlíte v 10 patře, tak vezmete dolů kbelík teplé vody a malým hrníčkem pomalu ohříváte skla.

https://www.po­radte.cz/auto-moto/36944-jak-odstranit-krustu-ledu-z-noveho-auta.html?datum#pos­ledni

Midoc

Nechat foukat na přední sklo ze vnitř teplý vzduch. Na přední sklo dat na noc fólii, karton.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Ad googler,

dnes už na autě krusta není. I včera bylo dnes, takže jsem doplnila datum, protože byste krustu odstraňoval i v létě. Bude opět dnes.