Avatar uživatele
pn65

Jak odstranit kolomaz z kartáče?

Kartáč umím docela dobře ušpinit, když si čistím kolo, ale nevím jak na to aby byl zase pěkně čistý.

Poraďte prosím

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? 9gagator před 2728 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Kup si Arvu, namoč kartáč a omyj teplou vodou.
Nebo si něco podobného Arvě vyrob sám. Vezmi nějaké rozpouštědlo, petrolej, ředidlo do syntetiky nebo ten benzin ( co je poruce), nalej do toho řádně Jar, promíchej a natři kartáč,. Potom opláchni opět teplou vodou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

zkusil bych ho vymáchat v benzínu a následně ve vodě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9gagator

Vyfoukej vzduchem z kompresoru.
Rady stylem benzín-voda, ředidlo-líh-voda, nebo já nevím co ještě-jsou blbost, kolomaz i rozpustitelný v nevímčem (nejspíš jaru, jelikož se bavíme o mastnotě) ti jenom zasere kýbl plný chemky a chemka ti zasere hajzl.

Nafta s jarem udělá tvaroh, tím vskutku kartáč umyju…stačí přidat ještě radu s ptačím trusem a vlasy tchýně a je to.
A věřte nebo ne, ale mastnota na keramice drží více nežli sraní po pitce.

Upravil/a: 9gagator

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Podle mně je zase blbost tlakový vzduch. Tím se mastné nečistoty nezbavíš. Smíchej naftu s jarem a pak opláchni (princip čističe motorů typu Arva). Keramiku ti to neza-ere, spíš ještě umyje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Dokáže to tlaková přehřátá pára.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fléňa

Jiným kartáčem napušťeným jarem na nádobí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
9gagator

důkaz, že benzín nefunguje:
http://9gag.com/gag/aD­jG5xx?sc=gif

před 2728 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, neměl bys tak moc hulit. Já jsem tvaroh tímto způsobem nikdy nevyrobil a čistil jsem tímto způsobem motory a jiné zaolejované věci řadu let. Ten saponát je tam proto, že si na sebe naváže tu mastnotu a když to spláchneš vodou, tak to udělá světlou vodnou emulzi.

před 2728 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
9gagator

Osobně jsem to nepoužíval a abych se přiznal trochu dost jsem zatrolil, jen mě překvapilo používat pro čištění mastnotu a jar, což udělá právě emulzi a ta uzavírá mastnotu na povrchu a vlhkost v ložiscích, ale jestli to funguje tak fajn…osobně se držím kontinuality jedné špíny…mastnota mastnotě a voda blátu, ostatně se mi to osvědčuje, ale nejsem tak stár, abych mohl soudit…

před 2728 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Rozpouštědlo se saponátem většinou emulzi nedělá, ta vznikne až po oplachu vodou. Na tyhle špinavé věci to funguje dostatečně. Vždy jde o kombinaci polárních a nepolárních rozpouštědel. Kdybych to chtěl extra čisté, tak bych to nakonec vykoupal v benzínu a nakonec v lihu.

před 2728 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek