Jak odstranit jakési „vrkání“ (zvuk pocházející z boileru) při zavření tekoucí vody z vodovodní baterie?

Mám elektrický boiler v bytě. Když do něho zavřu přívod vody a pustím a zavřu studenou vodu z baterie, nic se neděje. Když je ale přívod vody do boileru otevřený, po zavření vody z baterie se ozve „vrrrk“. Proč?

Odpovědi
9 řemesel

Předpokládám skutečný boiler, ne průtokový ohřívač.Dělá to většinou vzduch.U mne pomohlo zavřít přívod,vypustit všechnu vodu(oba kohoutky zároveň), nechat otevřené a pustit přívod.Když voda teče normálně tak kohoutky zavřít.