Jak odstraním zbytky izolepy ze stěny, resp. sádrokartonu??

Dcera měla jako malá na zdech plakáty. Po sundání zůstaly stopy po izolepách. Chceme malovat a nevím jak to odstranit aby se po novém vymalování na těchto místech omítka neodlupovala.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Odlepit a potom přebrousit smirkovým papírem. Samozřejmě jemným. Pokud byste to s broušením přehnal, udělat sádrovou kašičku a přemáznout a znovu přebrousit, ale teď už opatrněji.
Doplňuji:
Elektrikáři: Benzín nebo aceton, přestože se tak netváří je vlastně mastný a udělá na sádrokartonu mastný flek-vpije se do sádrokartonu!!
Nikdo ho než mechnicky-vybourat tu část-neodstraní!!!
N E D Ě L A T!!!

Další odpovědi
anonym

Zůstaly stopy? Jako kontury? Pokud nejsou moc výrazné,ignoroval bych je.Odstranit – co nejjemnějším šmirglem.Odlupování bych se nebál,nemá co se odlupovat.Pokud ovšem nenastal čas škrábat.= vrstva malby.

elektrikář

Já bych zkusil Smýt benzínem nebo acetonem.
Když by to nepomohlo zbrousit, přetáhnout tmelem na vyrovnávání spár, nebo stěrkou znovu zbrousit a přemalovat.

Lukáš Buňka

Chtěl bych se zeptat soused mě trochu vyopil a na sádrokartonu zůstali fleky stačí to přebrousit a vymalovat?