postcd

Jak odradit cizího psa od toho, aby vás kousl?

Tedy například běžíte a pes bez majitele na vás zaútočí a kousne vás do nohy. Jak tomu lze jednoduše zabránit, pokud psa zahlédnu pár sekund, než ke mně dorazí? A jak se pak dostat z dosahu takového psa?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud pamatuješ film Krokodýl Dandee, tak ten měl na to svůj způsob:
http://img.mf­.cz/391/982/2-dundee.jpg

Další odpovědi
briketka10

Nejlépe je vždy a za každých okolností chránit si obličej,
tedy schoulit se do klubíčka před každým napadením a
nohy jsou to poslední

Awe

Tomu asi nezabráníš, jestli je pes rozhodnutý zaútočit, nestihneš ani pozdravit.Naštěstí, u nás potkávám pouze menší psy, nepohybujou se zde velké rasy na vólno. U malého psa se toho nebojím, když se zakousne tak ho prostě umlátím. U velkého psa by to byl nemalý problém. Ale je pravdou že nejvíce agresivních psů jsem potkal právě těch menších.

JajaJ

Mě se jednou stalo, to jsem ještě chodila do školy, tak jsem šla domů a na proti mě se objevil pes, který vrčel a štěkal.. Tak jsem se zastavila a pak jsem pomaličku couvala.. Až jsem byla od něj dál, pes se uklidnil a nechal mě být.. Akorát jsem teda musela zvolit jinou trasu, abych nešla kolem něj..

ReHu

Dle mých zkušeností, je nejlépe zastavit a nehýbat se. Pokud možno.
Zjistíš, co pes, jestli se zlobí nebo ne.
Jestli vrčí, cení zuby a je naježený nebo si chce jen čichnout.
Pak pomalu odejít z dohledu nebo zůstat stát a volat měšťáky.
Zatím mě žádný nepokousal.

lexx

zeptám se ho: jsi očkovaný ? ukáž průkaz ! máš zaplacenou pojistku a daň ? a von v tu ránu zkrotne a stáhne vocas mezi nohy

isteron

Paprikový sprej

Reezo

Otázka je jaký pes by mě napadl. S největší pravděpodobností bych ho usmrtil pokud by majitel okamžitě nezasáhl a byl bych napaden tím psem.

bolak

Pepřákem do ksichtu. Blbý je, když ti jde dát jenom pac..

Awe: né umlátit ale zašlápnout, buďme humánní

briketka10

Ano dívat se psovi do očí to ho dráždí.

postcd

jen nevím jak bych stihl ten paprikový (asi chilli) sprej vytáhnout z kapsy, odvíčkovat a namířit. jinak prý psa dráždí když se mu dívá do očí tak to může brát jako výzvu, někde jsem viděl nebo četl že také třeba se otočit ke psu zády a zastavit se

bolak

uplně v pohodě, kdykoliv vidím psa, už šahám do kapsy předem, kdo je předem připraven, nemá problém..

postcd

děkuji, ten pepřový sprej zvážím, třeba zde je pěkný výběr
http://peprove-spreje.heureka­.cz/#c700

bolak

nebo ještě lépe: kdo je připraven, není překvapen..