Avatar uživatele
anonym

Jak odpovídat u soudu?

Mohu soudci/soudkyni při soudním řízení odpovědět na otázku, která se týká mého soukromí, odpovědět " co Vám je do toho"?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, zjentek před 2902 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Můžeš, ale také můžeš za to dostat napomenutí či pokutu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Tak můžeš ji klidně poslat do hajzlu. Následky si ale poneseš sám. Záleží, v jaké pozici u toho soudu budeš a čeho chceš příp. dosáhnout. Pokud ti o nic nejde, tak za aroganci ti může napařit pokutu za pohrdání soudem. Pokud ti jde o něco víc, pak by bylo dobré u toho soudu „držet hubu a krok“, resp. odpovídat slušně a pokorně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Rozhodně ne. Odpovídej soudci na všechny otázky (byť ze soukromí) a to pravdivě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

sudcovi zrejme musíte odpovedať na čokoľvek (alebo sa opýtajte právnika) a pravdivo a slušne, to hej.....

ale môžete tuším žiadať o odpovedanie bez ostatných prítomných…akože len vy a sudca.....opäť sa však radšej opýtajte právnika

ono, záleží aj na tom, či ste obžalovaný, či svedok, či jedna zo strán sporu…

Alesh: pokorne?! sudca je boh alebo čo? ani neviete, či je vinný z nejakej lumpárny a už mu kážete krčiť sa?! to čo má znamenať? to sme stále vo feudalizme? vy nerozumiete rovnosti ľudí v demokracií či túžite byť v otroctve?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Soud není sportovní klání, takže žádný „do toho“ tam nepatří a v tichosti čekáš na výsledek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jana5678

Tohle bych si asi na vašem místě rozmyslela, jelikož to bude bráno jako pohrdání soudem. Já jsem si pro jistotu najala advokátní kancelář zde, která mi nedávno pomohla s podáním žádosti o rozvod. Jejich empatie a pochopení mé situace mi dala jistotu, že jsem našla právníky, kteří jdou nad rámec povinností a opravdu si zakládají na péči o své klienty. Díky nim jsem se cítila silnější, a ještě za mě všechno vykomunikovali u soudu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek