Jirka666

Jak odpovědět krajskému soudu ke spisové značce?

Zdravím, rozešli jsme se s družkou a teď řešíme péči našich dvou dětí. Družka podala žádost k soudu a mě teď přišel dopis v níž žádají :trvám na odpovědi OBRATEM ke spisové značce...... A můj problém je že nevím jak jim odpovědět, jako písemně dopisem? Kam mám uvést tu značku? Na obálku dopisu, nebo jako nadpis dopisu? Stačí odpovědět e-mailem kde by jsem do Předmětu uvedl-odpověď ke spisové značce..a obratem kolik na to mám přibližně času?

Odpovědi
Funna

pokud budete odpovídat papírovou poštou, značku uvedete jak na obálku, tak do záhlaví dopisu, tak i na dodejku, protože ho budete posílat doporučeně…jestli jde odpovědět mailem nevím, raději bych zavolala na soud a zeptala se, určitě je v dopisu nějaké tel. číslo a jméno a bývají ochotní odpovídat…v takovém případě bych napsala dopis v nějakém textovém editoru, převedla ho na pdf a přložila ho do přílohy, ať si ho může úředník vytisknout…určitě bych to nepsala jen jako klasickou zprávu, jako když píšete kamarádovi..a v tom dopise by měla být opět uvedena spisová značka…do textu zasílané zprávy bych pak napsala něco jako: Dobrý den, na základě dopisu ze dne xx.x.xx zasílám odpověď k jednání spis. zn.XXX atd…a ještě je možnost zanést dopis přímo na podatelnu soudu a to ve dvojím vyhotovení, protože druhé Vám orazí a necháte si ho jako důkaz, že jste to tam odevzdal…

Hlada

Se soudy se komunikuje téměř výhradně papírovými dopisy nebo přes datovou schránku. Jak má takový dopis vypadat je napsáno v ČSN 01 6910. V příloze D je vzor. Kdyby se ti nepodařilo ji sehnat, tak zadej do vyhledávače „dopis fyzické osoby právnické osobě“. Nějaký obrázek se najde. Jednací číslo se píše do pravého horního rohu. Na obálku ho psát nemusíš. Jestli nemáš datovou schránku, tak pošli dopis doporučeně s dodejkou, abys měl doklad o převzetí.

marci1

Dopis Posíláte-li na soud psaní, potom vždy doporučenou poštou. Na obálku nezapomeňte krom adresy soudu a své adresy uvést i spisovou značku. Spisovou značku se doporučuje napsat i přímo na dodejku. Pokud by se zásilka cestou ztratila, snadno prokážete, že jste k soudu psali a v jaké věci. Spisovou značku má samozřejmě jen zahájené řízení (přiděluje ji soud). Podáváte-li proto teprve žalobu nebo jiný návrh, kterým se zahajuje řízení, spisovou značku neuvádíte, protože ji neznáte.
https://www.jak­tak.cz/jak-komunikovat-se-soudem.html

Funna

hlada…je to doporučeno psát číslo i na obálku…