milablond

Jak „odpedeefkovat“ soubor? Respektive jak udelat, abych mohla psat do souboru ulozenem ve formatu PDF?

Nejlepší odpověď
McArthur

Pokud chceš pracovat (upravovat) stávající dokument PDF, potom si pořiď Adobe Reader v plné verzi (www.adobe.com). Cenovka Tě asi odradí.

Pokud Ti stačí pracovas s obsahem bez nutnosti zachování fontů, obrázků a formátování, potom si text ulož do textového formátu. Jde to přímo z Adobe Reader ve verzi zdarma, tedy pokud nějaký inteligentní človíček neuložil texty jako obrázky a ty potom nešoupl do PDF souboru.

Další odpovědi
Lamalam

Použij Adobe Creator.

ivzez

Je potřeba použít některý propgram pro převod dokumentu
z formátu PDF do editovatelného formátu (DOC, ODT, RTF, …)
a teprve výsledek upravovat příslušným programem.

Konkrétní program neporadím. Je jich více, výsledky převodu jsou různě úspěšné (někdy se dokument úplně rozhodí, jindy program nezvládne češtinu, …) Chce to trpělivost a zkoušet.

Další možností vyzkoušet různé webové převaděče, OCR služby, …

Málokdy je ale výsledek uspokojivý.

Lepší je si původní dokument zálohovat pro případné budoucí úpravy
v editovatelném formátu.

lexx

file save as text