Altair-AC

Jak odnaučit sobce být sobcem?

Můj bratr je veliký sobec a mě to dost štve.Nějaké rady i mimo mou otázku ?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Opět těžko. Zejména když je to Tvůj bratr. Většinou veškeré Tvé snahy nejsou nic platné a skončí to nadávkami, případně nakonec i fyzickou potyčkou. Museli by to spíše řešit rodiče, ale to je někdy problém.
Třeba byl už od mlada „praferovaný“ (to se někdy stává) a tím se v něm tato vlastnost vypěstovala. A další, nevhodnou výchovou, se v něm utvrdila. A aby se „srovnal“ bývá už někdy i nemožné.

Další odpovědi
Kepler

Nevím, sobectví je rys povahy a odnaučit se asi nedá. Dokonce ani příkladem. Když od někoho něco nezištně dostane, nebo někdo mu pomůže, pokládá to za samozřejmost.

dj.pino

Myslím si, že by možná stálo za to, aby si bratr v pravou chvilku a na správném místě vychutnal jistou dávku pokory od někoho kým absolutně nepohrdá a znamená pro něj osobnost ve které se sám vidí.