Avatar uživatele
samicek333

Jak odnaučit psa shazovat tyče?

Běháme agility a jeden den mu to jde úžasně, ale hned další prostě neskáče vysoko a shazuje tyče ze skoček, prostě že ho to baví asi prorážet. jak ho to mám odnaučit?
Doplňuji:
verunka483: Psa sport baví, jen pokud baví i jeho pána, protože pak to pozná na odměně a jeho náladě celkově. Když je bude pořád úmyslně shazovat a narážet do nich naschvál, asi zas tak dobrou náladu nebudeme mít nikdo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Adula.57, Adri .. před 4465 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Začít u nízkých, postupně zvyšovat, za úspěch hodně chválit, a pokud shodí vrátit se, třeba i několikrát.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Agility většinou psy moc baví. Také jsem je cvičila.

Zkusila bych mu je dát párkrát nízko a postupně a pomalu je zvyšovat.
A také když laťku shodí, vrátit se hned po té shozené a opakovat. Třeba 2*. Po správném přeskočení dát odměnu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
verunka483

Já jsem proti takovému výcviku psů. Neřeknu, když jde o policejního psa, který výcvik potřebuje. Ale normální psi by si měli užívat, chodit na procházky a hrát hry, ne se trápit na cvičišti…

Možná že tyče shazuje, protože už ho to nebaví. Nic proti, to je jen můj názor ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
samicek333

verunka483: psa to baví, je to na něm vidět, vždycky začne úplně šílet, jen aby si mohl proběhnout nějakou dráhu, ale pak ty tyče proráží a ostatní zvládne

před 4465 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek