samicek333

Jak odnaučit psa shazovat tyče?

Běháme agility a jeden den mu to jde úžasně, ale hned další prostě neskáče vysoko a shazuje tyče ze skoček, prostě že ho to baví asi prorážet. jak ho to mám odnaučit?
Doplňuji:
verunka483: Psa sport baví, jen pokud baví i jeho pána, protože pak to pozná na odměně a jeho náladě celkově. Když je bude pořád úmyslně shazovat a narážet do nich naschvál, asi zas tak dobrou náladu nebudeme mít nikdo.

Nejlepší odpověď
Drap

Začít u nízkých, postupně zvyšovat, za úspěch hodně chválit, a pokud shodí vrátit se, třeba i několikrát.

Další odpovědi
ReHu

Agility většinou psy moc baví. Také jsem je cvičila.

Zkusila bych mu je dát párkrát nízko a postupně a pomalu je zvyšovat.
A také když laťku shodí, vrátit se hned po té shozené a opakovat. Třeba 2*. Po správném přeskočení dát odměnu.

verunka483

Já jsem proti takovému výcviku psů. Neřeknu, když jde o policejního psa, který výcvik potřebuje. Ale normální psi by si měli užívat, chodit na procházky a hrát hry, ne se trápit na cvičišti…

Možná že tyče shazuje, protože už ho to nebaví. Nic proti, to je jen můj názor ;)

samicek333

verunka483: psa to baví, je to na něm vidět, vždycky začne úplně šílet, jen aby si mohl proběhnout nějakou dráhu, ale pak ty tyče proráží a ostatní zvládne