Avatar uživatele
Amie

Jak odnaučit malé děti nějaké oblíbené, ale nesprávné činnosti?

Nemáte nějaké rady jak odnaučit malé děti něčemu, co mají rádi?
Třeba oblíbený, ale nevhodný pořad v televizi, neustále se opakující se písničky hrající v autě, které si při odmítnutí téměř doslova vybrečí, když odmítneme pustit?
Doplňuji:
myslela jsem když ty písničky jsou dokala už hodinu, nebo chce pustit něco jako je „Prostřeno“ popřípadě jiné reality show… Samozdřejmě bych nezakazovala nic, co má ráda, jen jde o ty vážně nevhodné věci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Amie

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4359 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vysvětlovat, argumentovat a znovu a znovu opakovat. Nejsou to jenom tyto věci, ale záleží na celkové výchově dítěte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

můj synovec měl od malinka rád hudbu a vím přesně, když mu byli jen dva roky tak se přidržoval a trsal jak o život na klip z videa Pet Shop Boys – Go West a mumlal GÓVÉ a my se ségrou se smály až jsme se za břicho popadaly..
nevím, jestli je dobré dítě neco odnaučovat co má rádo, dnes miluje hudbu máme to v rodině on po svém taťkovi a já po mém a není to na škodu, vždyť hudba je krásná a člověka obohacuje, jako každé umění, někdo čte, fotografuje, maluje, kdo to neumí poslouchá hudbu :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Já bych na to šel psychologicky. Pokud jde o ten nevhodnej pořad, tak vždycky když poběží v televizi a on se na něj bude dívat, bys mu mohla k večeři uvařit nějaký jídlo který k smrti nesáší, třeba dušenou mrkev a donýst mu to až před televizi. Kdyby ten pořad neběžel, tak naopak něco co má rád. Tím bys mu v hlavě zafixovala „pořad v televizi X hnusný jídlo“ a zbytek už by si zařídil mozek sám.

Je to teda vlastně pavlovův reflex a testovalo se to na psech, ale malý děti nejsou v podstatě o nic chytřejší, takže by to mohlo fungovat.

Pokud jde o ty písničky, tak to je čistě jeho věc. Není nic jednoduššího než mu koupit pecky do uší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Myslím, že to půjde těžko, mnohým to zůstává do dospělosti.
Snad jediné řešení je striktní zákaz a trvat na svém rozhodnutí. Ale je vždy nejlepší? Co kdyby to vedlo k potlačení osobnosti? To, co se nelíbí tobě, může možná v budoucnu znamenat kariéru pro ono robě. I Larry Flint nějak „začínal“…
Doplňuji:
Myslím, že bude stačit, když nabídneš něco lepšího. Musí mít výběr a musí to dítě chytit. Vliv kolektivu (oni se na dívají také) ale hraje také nemalou roli. Nějak zásadně bych to nelámala přes koleno. Možná z toho vyroste, možná samo objeví něco jiného (přej si zajímavějšího).

ad Briketka10: Já to dělám dodneška. Bratranec má dobrý vkus – ačkoli…zrovna v tomto případě…má holku? 🙂

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek