bobánek

Jak odnaučit loveckého psa aby honil vše co se híbe?

Hlavně zajíce a srny.

Nejlepší odpověď
tom004

To je stejné,jako chtít odnaučit rybu plavat.

Další odpovědi
BEAES

To asi nepůjde, má to v genech a musí honit a lovit-je to lovecký pes.

venkovan

Na cvičiště. Lovecký pes musí být od zvěře odvolatelný. A lze je to naučit.
V žádném případě to netrpět – mohou s tím být velké problémy a i pokuty pokud by se prokázalo uhynutí zvěře díky psovi.

simsalabim

No, my máme beagla – Maxe a taky – když jdeme na procházku bez vodítka tak vždycky uteče a vrátí se tak za 1–5 hodin. Jeho rekord byl celý týden pryč, ztratil se mimo naše město a nevěděl cestu domů. Byl všude možně, viděli o o 35 km dál… přišel se zlomenou nohou 😁…
ale, co ti budu povídat: Naučit ho to nenaučíš, ale zkoušela bych to jako s tím naším; mít ho pořád na vodítku…

terry

Pes je pes a to je lovec a lovecký pes obzvlášť.
Je to o výcviku a poslušnosti.
Psa ale nebít, pouze trénovat a trénovat a odměňovat za splněný úkol.
Pes pak poslouchá, protože má respekt a poslouchá rád.

http://www.psycho­log-psu.com/

rottwy

Myslím, že vám úplně rozumím. Máme dvouletého bíglíka a jak se říká, má to prostě v krvi. Myslím si, že je to, ale přece jen jejich přirozenost a jen tak odnaučit to opravdu nepůjde. Lovecký pes by měl být naopak chválen za své pudy a v žádném případě trestán. Myslím, že tenhle problém už v něm prostě zůstane, hlavní je mít zmáklé přivolání. :)

Evan

Jelikož je to lovecký pes asi to nepůjde lehko, ale můžeš ho to zkusit odnaučit za pomocí odměn a trestů. Takže když zareaguje na nějaké zvíře, tak že se na něj bude chtít vrhnout potrestej ho. Naopak, když zareaguje správně pochval ho: třeba jeho oblíbeným pamlskem anebo ho alespoň pohlaď. Výsledek není jistý, ale za zkoušku to stojí. :)

jaroš

Když si nevýš rady,tak se přihlas na výkendový výcvikový tábor kde ti porádí a předvedou jak při takové situaci zareagovat.Jsou tam cvičitelé kteří připravují lovecké psy ke skouškáma umí si s tímto poradit.Žadný pes,ani lovecký nesmí bezduvodně štvát zvěř.