Gami.Pet

Jak odnaučit kočku chodit do „domečku“ morčete?

Dobrý den, máme cca 3 měsíční kotě v bytě a neustále projevuje zájem o morče, nejprve se ho bálo, ale teď už se ho nebojí a neustále za ním leze do domečku- taková bedna, otevřená nelze zavřít.
I když ji za to pokárám-zvýším hlas a plesknu ji přes prdel, chodí tam stále, sice o něco míň ale furt, vždy se tam rozvalí, a morče je neklidné..
Máte s něčím takovým podobné zkušenosti?? Děkuji za pomoc :)
Byt není zas tak velký, takže morče bává v obýváku, kočka za ním sem tam hupsne

Odpovědi
anonym

Zkušenosti s tím moc nemám,ale když jsem choval morčata,byli v králíkáně a nikdy neměli přístup ke kočkám.
Kotě by nemělo mít volný přístup ani k tvému morčeti,kde to máš,že k sobě mohou?
Když v bytě,tak není pomoci.
Tito mazlíčci patří na zahradu,toho jsem já zastáncem.
Doplňuji:
Morče v obýváku,to musí bejt pěknej odvaz to tam čichat,
zvířátka toho typu nepatří domů,ale na zahrádku do kotce.