Doomik

jak odnaučit kočku aby žužlala mikinu??

Doplňuji:
jak odnaučit kočku aby nežužlala mikinu??

Nejlepší odpověď
anonym

Fyzické tresty bych nedoporučovala. Pokud má kočka dost vlastních předmětů
na žužlání, musíš jí od mikiny odradit jiným způsobem. Lze toho dosáhnout buď tím, že si vyrobíš „chrastítko“ z nějaké větší tuby nebo lahvičky od léků, naplníš jí hrachem nebo kamínky a jakmile kočka začne páchat nežádoucí činnost, vystrašíš ji razantním zachrastěním. Také můžeš použít rozprašovač a kočku stříknout vodou, většinou to nesnáší. Nevím, zda kočka žužlá mikinu když ji máš oblečenou nebo jestli by nestačilo pouze uklízet si věci do skříně.

Další odpovědi
sevos

Jak začne žužlat,tak ji plácni,tak jak štěně.
Doplňuji:
A brzo přestane.

LejdyTerr

Nebo zkus mikinu potřít třeba kouskem pepře, nebo octa a věř, že si to zapamatuje 🙂

with.love

náš kocour leze pořád na stůl, ale když na něj trochu zařvem je hned dole. ale u mikiny bych použila takový sprej-třeba to dát na skříň. a nebo tu mikinu dát z dosahu.
Doplňuji:
jo a kočky nemají rády česnek nebo cibuli tak zkus to.

Doomik

Bohemica: Když jí mám na sobě ☹

anonym

Tak to ti tímto způsobem projevuje přízeň, to by ti nemělo až tak vadit, spíš bys měl být rád. Ona ti jí nezničí, ne?