Terez1443

Jak odnaučit 5ti letou fenku hrozného štěkání na ostatní psy?

Koupili jsme si fenecku uz dospelou a je strasne nepratelska na ostatni psy. Jde to jeste nejak odnaucit?

Nejlepší odpověď
anonym

Bývalý majitel asi měl důvod, proč fenu prodává už jako dospělou. Zřejmě zanedbal její výchovu a potom ho nectnosti feny obtěžovaly natolik, že se jí raději zbavil.
Dost záleží na plemeni, protože některá plemena jsou uštěkanější a některá méně. Věk feny hraje proti vám, protože ja se říká, starého psa novým kouskům nenaučíš.
Nevím, zda fena jen štěká na jiné psy nebo zda se projevuje i v kontaktu s nimi agresivně.
Kdybych věděla, z jakého regionu pocházíte a jakého je fena plemene, třeba bych vám poradila konkrétního psího psychologa.
Doplňuji:
V případě, že si někdo pořídí dospělého psa, nastává problém, že zpravidla nezná jeho historii, zážitky, zkušenosti atd. takže většinou lze těžko zjistit, z jakého důvodu má pes nějaké zlozvyky nebo závadové chování. Měli byste se spojit s bývalým majitelem a promluvit si s ním o chování feny.

Další odpovědi
SickBreed

Psa lze usměrňovat celý život, stejně jako ho lze v určitých případech odnaučit zlozvykům i v pokročilém vě­ku.

Musíš si uvědomit, co máš doma za psa, v jakých vyrůstal podmínkách a z toho určit, co je příčinou toho, že je agresivní k ostatním psům.

Například naše fena (BO) je extrémně agresivní k jiným psům, pokud je na vodítku. V kontaktu s jiným psem je nejistá a přehnaně dominantní. Pokud je na vodítku, cítí jistotu toho, že jí člověk strhne a tím pádem se nemusí starat o následky svého chování. Pokud je puštěná na volno, štěkne si a pak v horším případě psa ignoruje a jen si brání svůj nejbližší prostor výstrahou, nebo se se psem dokonce seznámí.

Takových konkrétních případů může být stovka, takže ti těžko poradit. Pokud bys chtěla nějakou specifičtější radu, klidně se ozvi do pošty, s bližším popsáním chování tvého psa.

V prvé řadě se vyhni všem psím šamanům, psychologům, vlčím mužům a hypnotizérům, kteří ti tvrdí, že základem dobrého psa je chovat se ke psovi jako jiný pes. Ano, pes je zvíře ze smečky, ano přirozeností psa je poslouchat nadřazeného jedince ve smečce…a ne, ty nesmíš svému psovi imitovat alfa jedince psí smečky. Vztah mezi člověkem a psem, musí být nutně založen na něčem jiném, než vztah psa mezi psem. Debilové (s odpuštěním) co tvrdí opak si rádi své teorie potvrzují na kokršpanělech, ale záměrně se vyhýbají kontaktu se psi přírodnějších plemen jako je třeba středoasijský pastevecký pes. Proč, protože jejich nablble vykonstruované teorie by shořeli na tom, že by se je pes při prvním náznaku slabosti pokusil svrhnout (a že by se mu to s lehkostí podařilo) stejně jako by se ve stejném případě pokusil svrhnout alfa jedince smečky. Člověk stojí nad smečkou.

Konan-Pain

Tento pán to se psy opravdu umí na základě přirozené komunikace: http://www.psis­kolafalco.cz/ . Můžete zkusit položit dotaz i v jeho poradně :)