Avatar uživatele
Denduplinka

Jak odnaučím kočku špatnostem a agresivitě?

Dobrý den, máme doma 4 měsíční kočičku. Ze začátku byla velmi mazlivá a klidná, asi z nového prostředí a stresu. Později se naučila i na záchod, což bylo pro nás plus. Ale, časem se naučila skákat na linku, leze do jídla, žebrá, otevře si koš a když, jí necháváme doma samotnou, musíme vše sklidit, aby náhodou něco nesnědla nebo nezničila. Je také velmi agresivní. Někdy se sama přijde mazlit, ale málo. V noci mi z ničeho nic vyskočí po ruce nebo po noze a škrábne mě do krve. Můj přítel má na kočky alergii, nevadí mu chlupy, ale když ho škrábne je to problém. Koupili jsme jí hračky, ale příliš si s nimi nehraje. Poradíte mi co mám dělat? Jak jí odnaučím špatným věcem, aby nelezla do koše, na linku, do jídla.. aby nebyla tolik agresivní? Nechci jí bít, je mi jí potom líto, když jí pokárám. Děkuji za odpověď..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, iwrana, briketka10 před 4229 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Včera není dnes a kočka není pes ! Kočka bude vždy tak trochu samostatná jednotka ve vaší domácnosti. Pokud nemáte nějaké zkušenosti s výchovou kočky myslím si, že „vychovat“ kočku je pro laika mnohdy těžší než vychovat štěně. Ale na druhou stranu nejsou vzniklé škody tak markantní jako od štěněte.:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

měla jsem kocoura i kočku několik let 12 a 18 odnaučila jsem je docela dost věcí, jako netrhat palmu, neskákat na linku apod. ostatní věci je potřeba vždy uklidit, umýt nádobí, aby nemohla olizovat např. omastek z pánve, nebo talíře..
nyní mám asi tříletého kocourka je to bezdomovec a zvyká si je raubíř, ale taky skáče na linku a i na ní baští to zase musí kvůli sestřině yorkšírovi, protože ten ho vyhání, když přijdeme z vycházky ke mě domů, myslí si, že můj byt mu patří..
tak mu nic jiného nezbývá, ale myslím si, že důslednou péčí dosáhneš úspěchu :)
přeju Ti hodně štěstí..
Doplňuji:
chci ještě říct, že ve čtyřech měsících je kočička jen koťátko a někdy na podněty reaguje agresivně i když si hraje, žebrají všechna zvířata a proto ji dávej jen potravu určenou pro kočky a tady v článku je co vše ji můžeš i uvařit :
http://a-n-i-m-a-l.blog.cz/0709/pece-o-kocky-kocoury-a-kotata

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Bít kočku nemá smysl, to není pes, že by si to pamatovala.
Kočce podle mne chybí výběh, pohyb. Jídlo schovávat, nenechávat ležet volně – je to kočka, má čich, najde co je volně k mání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek