Lgee

Jak odlišit subjektivni názor od objektivní pravdy?

Odpovědi
michalds

musíš mít na to čuch

xcoxc.com

Objektivní pravda neexistuje. Každý živý tvor na této planetě se dívá na realitu jinak.

df

xcoxc.com, proč neexistuje objektivní pravda? Není snad tráva zelená?

Herjulfson

No to je opravdu otázka – co je to zelená barva? Vidí všichni lidi zelenou stejně jako ty? A jak ji vidí lidi s nějakou poruchou barvocitu? Tak vidíš – co je to tedy zelená tráva? ..... jak pro koho.

Lgee

Ale je přeci pravdivou realitou že zelená je, to zda ostatní lidi ji nevidí na to nemá vliv. Stejně tak s jinými dokazanymi fakty napr. Vedci.

Dochy

Jen někdy a někde…