manon

Jak odlétají kukačky do teplých krajů? Jednotlivě nebo hromadně?

Vím, že staré odlétají v srpnu a mladé až v září, ale nevím, zda se před odletem shromažďují nebo odlétají každá na vlastní pěst.

Nejlepší odpověď
venkovan

Na kukačky jsi mne nachytala. Ale tipl bych, že s ohledem na fakt, že jich je v určité lokalitě podstatně méně než jiných tažných ptáků, tak odlétají sice jednotlivě, ale po trase se spojují do většího hejna (třeba až u moře). V něm se lépe letí, ptáci se mohou střídat apod.

Další odpovědi
Drap

Víceméně jednotlivě

anonym

Konečně! Zajímavá a dosud nepoložená otázka. Sama jsem zvědavá, jak si s ní rada moudrých poradí…

manon

Kdyby se čekalo jen na takovéto extra otázky, co Tebe uspokojí, mohlo by tady být 6 dní v týdnu zavřeno :)

A kdopak tvoří radu moudrých?