Jak odinstalovat Windows 7?

Vyzkousel jsem si betu Windows 7, ale uz ji nechci. Jak ji mam odinstalovat? Na prvnim oddilu mam Windows XP.

Odpovědi
taku1

Oddíl s Windows 7 je potřeba zformátovat a obnovit zavaděč Windows XP. Ve Windows XP otevřete příkazový řádek (Start – Spustit a napište cmd), do něj napište format pismenko-jednotky-s-Win7 (takže třeba format D:). Můžete použít i upřesňující parametry (nápovědu vyvoláte příkazem format /?). Když to z nějakého důvodu nepůjde, pak použít instalační CD Windows XP a ten jeden oddíl upravit pomocí něj. (Mělo by stačit na disk s Win 7 kliknout myší a z nabídky vybrat Formátovat.)
To CD se vám stejně bude hodit, protože jím obnovíte MBR (zavaděč), nabootujte z něj, vyvolejte konzolu pro zotavení (R, ale mělo by to být v nabídce) a pak napište příkaz fixmbr.