Kepler

Jak odhadujete volební účast v prezidentských volbách?

Nejlepší odpověď
Emefej

netroufám si odhadnout

Netroufám. Doufám, že bude co nejvyšší. Neměla by se opakovat trapná situace z minulé volby, kdy vítěz dostal od 8,4 milionů registrovaných voličů „pouhých“ 2,7 milionu hlasů. Takový vítěz nikdy nebude prezidentem nás všech.

Další odpovědi
Smackdown

do 40%

Ať zavedou volby přes internet, a nárust se zvedne očividně, pochopitelně jen pro registrované, já taky nechodim volit, naco se budu snažit, když stejně to skončí na Ho.no.

Zdroj: www.hovno.sk

independent

40 - 50%

anonym

60 - 70%

čekám ji vysokou. Společnost je teď silně polarizována, zastánci východní orientace politiky a uniku od západních struktur zřejmě půjdou podpořit svého „senátora Palpatína“ alias M. Zemana. Stejně tak ti, kteří věří že nemusíme skončit nutně na okraji moderní civilizace s žebráckou miskou v ruce se určitě také vybičují a půjdou volit prakticky kohokoliv rozumnějšího, kdo si nemusí jezdit pro zbytek uznání téměř výhradně už jen do totalitních nebo komunistických ze­mí.

Bude to velmi těsné, v prvním kole očekávám výrazné vítězství Ivana Zemanoviče v druhém pak doufám že se odpůrci sjednotí na společném kandidátu a pošlou Zemana na druhé místo.

magorvkleci

60 - 70%

Čekám ji vysokou. Společnost je teď silně polarizována, zastánci přijímání uprchlíků a úniku od křesťanské civilizace zřejmě půjdou podpořit kohokoli proti „senátoru Palpatínovi“ alias M. Zemanovi. Stejně tak ti, kteří věří že nemusíme skončit nutně na okraji moderní civilizace – s plnovousem nebo nikábem na tváři a s koránem v ruce – se určitě také vybičují a půjdou naopak volit M.Zemana, aby se nemuseli nakonec absurdně stěhovat za zbytky svobody téměř výhradně už jen do totalitních nebo komunistických zemí.
Bude to velmi těsné, v prvním kole očekávám výrazné vítězství Miloše Zemana, v druhém pak jeho propagandou zorganizovaní odpůrci prosadí bezvládného slizouna Drahoše a pošlou Zemana na druhé místo.

Drap

60 - 70%

,,,

dubraro

40 - 50%

V prvním kole těch 40 – 50. Ve druhém méně, možná 30%

zjentek

60 - 70%

Bude extrémně vysoká. Tipem se připojím k Drapovi se 60–70 procenty. Tato účast bude nejvyšší v „sociálně vyloučených“ krajích, jako je kupř. SM, konkrétně na Ostravsku, Bruntálsku, Karvinsku, Krnově, Havířově a všude tam, kde alkohol lidé používají ZATÍM jen jako klapky na oči (není případ Zemana), aby se nemuseli dívat okolo sebe na svůj vlastní život. V jednadvacátém století si v Čechách už i hajzlbába a špatně zařaditelný nepracující uvědomí svou vlastní šanci s něčím hnout, podobně jako tomu bylo v Americe 18. století (vyjma indiána), kdy občan se neměřil profesí, nýbrž vlastní pílí a podobný manýr je dnes pozorovatelný i v naší vlasti, třeba u operátora výroby a souvisí se sebevědomím a to zase s životní úrovní a to celé dokola = vysoká účast v jinak chudých krajích! ;)

S ohledem na zmiňovaný atributy si troufám odhadovat, že M. Zeman nijakým velikým favoritem nebude, ale upadne někam v průměr, tedy mezi i ostatní emzáky.

Elk

60 - 70%

aliendrone

do 40%

Vybičované vzepětí volbení účasti nedávnýh parlamentích voleb celkem jistě pomine. Faktory, které budou především hrát roli k nízké účasti:

  1. přes vysokou volební účast parlamentních voleb se situace nevytvořila ke spokojenosti většiny lidí (právě NAOPAK), takže budou zhnuseně rezignovat
  2. navíc prezident je jen bezvýznamná figurka, takže v účasti na jeho volbě nebudou spatřovat velkou důležitost

Uvidíme. ;) :)

ivzez

40 - 50%

V prvním kole (snad???) nad 40 %,
v druhém (bude-li) kole kolem 30 %.

luckykubrt

50 - 60%

Tipuji mírně přes polovinu a doufám, že to bude Miloš Zeman. A za pět let Tomio Okamura. Tedy pokud zvítězí zdravý rozum. 🙂 Žádná šáriá, žádné mešity, žádný islám v ČR !!!

Kepler

Já osobně se rovněž přikláním k účasti nad 60%, jednak s ohledem na překvapivě vysokou účast v parlamentních volbách, jednak na dvojnásobně vyšší zájem o volební průkazy. Taky to podporuje fakt, že emzák společnost rozdělil, místo aby ji sjednotil. Není to sice příliš vlivná figura, ale hodně lidí vyburcoval, ať už pro, nebo proti. Kdoví, jestli to nakonec nebude přes 70%.

Mc Merkurion

…s tímto: „Není to sice příliš vlivná figura, ale hodně lidí vyburcoval, ať už pro, nebo proti.“ musím souhlasit, bez ohledu na názor na kandidáty … mně jen mrzí, že není koho volit, nikdo, koho bych si dovedl představit jako prezidenta tam není, a Zeman je starej … to jsme to dopracovali …

Kepler

No, rozdíl mezi voliči a nevoliči je v tom, že ti první si prezidenta dokážou představit a ti druzí (kteří se neúčastní voleb) v tom nemají jasno, toť vše 🙂 Nejvíc znehodnocují volby ti, kteří mají odmítavé stanovisko ke všemu a umí jen kritizovat. Anebo je jim to buřt.

aliendrone

Šmarjá Keplere, nevěřils náhodou v minulosti, že když všichni potáhneme za 1 provaz a společně přiložíme ruku k dílu, tak se dožijeme komunismu?

Tvoje nekritické nadšení pro tragifrašku jménem demokratické volby mě vážně sejří. Dovol abych ti připomenul nejlepší definici demokracie, tak jak ji praktikujeme. Tak­že:

DEMOKRACIE JE VLÁDA INTRIKÁNŮ VOLENÝCH HLUPÁKY.

Kdy už konečně pochopíš, že i kdyby šli volit VŠICHNI, tak by se prdlajs změnilo. Tak je prostě systém nastaven, takže řečičky o „znehodnocování voleb“ jsou úplně mimo mísu. I kdyby vyhrál ten tvůj Drahoš – TAK CO? Chleba kvůli tomu levnější nebude, ceny stejně porostou, zrovna tak inflace a korupce atd.

Kdepak Keplere, kdyby volby (tak jak jsou praktikovány nyní) mohly OPRAVDU něco zásadně změnit, byly by dávno zrušeny/zakázány.

K lepšímu zítřku ROZHODNĚ žádné házení papírků do krabic NEVEDE! Zprvu jsem se domníval, že nejsi dost chytrý na to, abys to chápal. Ale tak to není. Rozhodně máš na to, abys rozpoznal propagandu od reality. Tudíž zbývá jediné vysvětlení – realitu prostě vidět NECHCEŠ. Tak jako mnoho jiných. Pohodlnější je papouškovat to, co tvrdí „většina“. A byl bys překvapen, kdyby sis dal tu práci to prověřit, že ta „většina“ NEMÁ vlastní názor, oni totiž všichni papouškují to co ostatní – a tím se navzájem ujišťují o tom, že mají pravdu.

Byla doba, kdy si „většina“ myslela, že Země je placatá a ten kdo tvrdil, že to tak není… šup s ním na hranici! A „vetšina“ jak o závod tleskala „Dobře mu tak, lháři!“

Kdepak Keplere, ti, kteří volby ignoruji NEJSOU příčinou toho srabu ve kterém jsme. Je to bohužel PRÁVĚ NAOPAK, ti kteří se divadélka aktivně zúčastňují, kteří tragifrašce neřeknou rozhodné NE, tak přesně ti dávají panující zhovadilosti pevnou oporu, mandát k dalším svinstvům bez konce!!

Kdepak házení papírků, na to se musí ÚPLNĚ JINAK!! :D :D

Hádanka na závěr pro zasmání.

Co se změnilo po listopadu 1989?

Z režimu zhovadilé totality jsme přešli do režimu totální zhovadilosti!!! :D :D :D

Kepler

Ke tvé úvodní větě: chraňpánbůh, to bys mohl podezírat ze zarytého komunismu rovnou kačera Donalda nebo papeže! A že volby nic nemění? Jeden příklad za všechny: při volební účasti 60% se komáři málem nedostali ani do parlamentu, zatímco dřív měli i 15%. Proč? Protože víc takových, jako ty, na volby házeli bobek a účast byla tuším pod 40%. Sázím boty, že kdyby byla účast 80% (což je nereálné), tak by se do parlamentu nedostali vůbec. Tak včil mudruj!

aliendrone

Nad čím? I kdyby se komančové nedostali do parlamentu VŮBEC, tak se NIC NEZMĚNÍ. Proboha Keplere, 90. léta a „za všechno můžou komunisti“ jsou DÁVNO pryč. :D :D :D

A pokud si myslíš, že by se něco změnilo (VÝZNAMNĚ) i kdyby komáři získali v parlamentu VŠECHNA křesla, tak i to je omyl. Vyhovuje jim stav takový, jaký je (venkoncem SAMI ho zinscenovali, na nějakou „sametovou“ komedii nevěř!!) a sami proti sobě jistě pracovat nebudou. :D :D :D

Dnešní „rudí“ jen přežívají ze „šťastnější“ minulosti a to jen v důsledku podpory důchodců a pár pomatenců. Za dalších 20 let (až vymřou pamětníci sociálních jistot, zdarma bytů a lékařů/léků, jednoduššího života obecně atd.) po komančích ani štěk nepesne! :D :D :D

Mc Merkurion

… ale já bych šel rád volit, ale není koho, to je problém, tím pádem, je mi naprosto šumák, kdo z nich to vyhraje, stejně bych si musel hodit korunou, a to je ztráta času … volil bych Zemana, ale protože jsem soudný, uznavám, že je už starý na pětileté období, a jiný jeho kvalit tam, není … vítače, lháře a komedianty prostě nevolim … tyto volby už víc znehodnotit nejdou (promiň, ale když si představim toho uplakánka, jak si stěžoval, že ho nepozvali do tv Barandov, to má bejt prezident ?!?!? … to mi připománá Vondráčkovou, jak si stěžovala, že nehrajou její písničky) …