Fyzik

Jak odeslat zprávu z Gmailu s jiným rozložením teček? (jan.novak, jannovak)

Je všeobecně známo, že Gmail tečky neřeší a všechny možné kombinace teček potom patří tomu jednomu uživateli. Prý se podle nich dá ale filtrovat pošta. Chápu, když někam na nějaké stránky zadávám svůj email, tak si vyberu tu jednu kombinaci. Když ale chci poslat email z prohlížeče, měl bych taky mít možnost si zvolit, jak bude moje adresa vypadat. Neví někdo? Nevím, co googlit.
Doplňuji:
Ne, nikdo jste mi nepomohli. Tak jinak. Fakt, že všechny tyto adresy vedou do jedné schránky, je fakt.

jannovak@gmail.com
jan.novak@gmail.com
j.a.n.n.o.v.a.k@gmail.com
jannovak+spam@gmail.com
jan.novak+pracovni@gmail.com

Ale to pouze v případě, že tuto adresu někam napíšu nebo ji někomu nadiktuji. Proto bych řekl, že by mohl existovat způsob (proč by ne?), jak z takových adres přímo odeslat emaily.

Nejlepší odpověď
cochee

Nevím, je-li to to, co myslíš: v gmailu klikni v pravém rohu nahoře na symbol nastavení – ozubené kolo, vyskočí menu nastavení a v něm zvol „Účty a import“ a třetí položka shora: „Odesílat poštu jako:“ a tam je napravo odkaz „upravit údaje.“

Další odpovědi
Rylon

Je podle mě blbost aby Google neřešil tečky. Mam Gmail richarddol123@gmail.com a myslím si že kdybych si založil nový např.: richard.dol123@gmail.com tak bych měl asi jinej email ne??? Jestli to není ta otázka tak jí osobně moc nechápu…
Doplňuji:
Navíck i kdyby tečky neřešil tak ty zprávy budou prostě chodit jednomu uživateli…

Pepa25

https://suppor­t.google.com/ma­il/answer/10313?h­l=cs

arygnoc

gmail skutočne nerieši bodky.
všetky adresy pred @ obsahujúce bodky sú transformované do adresy bez bodky, teda i názov vačeho účtu bude bez bodiek.
to sa upraviť nedá, i keď vám povolí pri registrácii ja.tam.tu.tecku.chci@gmail.com, váš účet bude jatamtuteckuchci@gmail.com.

pokiaľ chcete poštu selektovať, využite filtre.

ad:
„Proto bych řekl, že by mohl existovat způsob (proč by ne?), jak z takových adres přímo odeslat emaily.“

riešiť možno botom.
priamo z gmailu to nejde.

;-Q

Dochy

nestezuj si. Ani ses nenamáhal odpovědi prověřit. Cochee Ti odpověděl správně. Přímo v gmailu je možné si ty ostatní podoby adresy nadefinovat a při psaní mailu můžeš jednu z nich zvolit.

Jinak běžný emailový klient (program) Ti dovolí jako odesílatele dát libovolnou adresu. Je otázka jestli takový email pak převezme SMTP brána na kterou jseš připojen (zpravidla tvuj poskytovatel internetu, nebo tvůj poskytovatel mailové schránky)

cochee

Rylon: je to přesně naopak, než si myslíš. Druhý mail ti Google nepovolí založit, adresu považuje za totožnou s tvou první uvedenou.

arygnoc

taktak.

ale keď pomocou php odosielate e-mail, môžete ako odosielateľa napísať i menouctu@gmail.com i meno.uctu@gmail.com – tam je to jedno, klient to zoberie a prichádzajúca pošta/odpoveď na meno.uctu@gmail.com je presmerovaná do menouctu@gmail.com

;-Q

cochee

Souhlas.