SINGO

Jak odeslat zásilku?

Potřebuji odeslat zásilku na dobírku tak aby příjemce zaplatil. Jak na to?
nejsem si jistej ale myslím že musím vyplnit složenku typu A (červená) je to tak?
Jakmile tohle udělám poštačka mu to doveze on zaplatí a peníze mě pošta pošle na učet? Je to tak nebo se v něčem mylím? Předem děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Děda louda: A jaká to je složenka dobírková?

Já našel tento článej a tady píšou že to je složenka typu A
http://ostatni­.porad.cz/rychle-problemy/navod/jak-poslat-balik-na-dobirku-u-ceske-posty.html

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-funguje-odesilani-zasilky-na-dobirku-u-cp
Doplňuji:
složenky typu A jsoe dva druhy,na jedné napsáno poštovní poukázka A,tou se platí standardní služby jako třeba paušál
na té druhé je napsáno poštovní dobírková poukázka A,ta je odlišená červeným proužkem v horní partii,v odkaze jsou vidět obě dvě

Další odpovědi
Děda Louda

Nebudeš vyplňovat složenku typu A, nýbrž složenku dobírkovou, a to podle požadovaného způsobu doručení částky buď na účet, nebo hotově (poukázkou). Kterou vybrat, ti poradí na poště před odesláním zásilky. Nezapomeň vyplnit i podací lístek k zásilce.