profimaster

Jak odeslat „Obyčejné psaní“ na České poště?

Dobrý den,

zajímá mě jak musí vypadat Obyčejné psaní ve formě bublinkové obálky, abych ho mohl podat na České poště. Měla by být obálka nadepsána stejným stylem, jako balík (tj. v levo nahoře adresa odesílatele, v pravo dole adresát)?

  • Měla by tam být známka? (podle mě ne, protože se cena mění podle váhy), ale u obyčejných dopisů do schránky se nalepuje. Tak nevím, zda-li stačí nadepsat obálku po 50g jako balík a dojít k přepážce.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lucijej

U obyčejného psaní stačí adresa adresáta, adresa odesílatele tam být nemusí,když mám jistotu ohledně adresátovy adresy. Přijdeš k přepážce, řekneš, že to chceš poslat obyčejně, paní to převáží a řekne ti cenu.

Další odpovědi
Drap

Ano, stačí tak jak píšeš.

profimaster

Děkuji Vám obou za odpověďi. :)

Tuan Minh

a nevíte kde to máme vyzvednout