Werwolfo

Jak odejít ze systému?

Uvažoval jsem o tom, že bych chtěl žít někde na samotě ve vlastním domku z hlíny, kde bych měl možnost pěstovat zelí, brambory, cibuli a další základní plodiny. Trochu jako za starých „divošských“ časů. Vnímal bych změny počasí, každý den bych se mohl dívat na hvězdy, na východ a západ slunce a pozorovat život lesa.
Jednou za čas bych si udělal „výlet“ do obydlené části, kde bych pracoval například na nějaké brigádě nebo někde na kratší dobu (mám VŠ, ale nevadilo by mi dělat téměř jakoukoliv práci, klidně i nějakou manuální apod.) a mohl bych si koupit nějaké jídlo, které nemohu vypěstovat, abych doplnil vitamíny a minerály, co by mi jinak chyběly. Měl bych štos papírů, nějaké barvy a tužky, maloval bych svět, psal bych a podobně. A i kdyby to nakonec nebylo pro mě, mohl bych se zase vrátit zpět do civilizace, toužím po tom to zažít, ten divoký pocit. I se všemi riziky, vím o tom. K doktorovi nechodím, protože věřím, že tělo si v 99% případů poradí samo a pokud se má dobře, nemá důvod být nemocné. Přes 5 let nejsem nemocný, snažím se žít co nejvíce zdravě a přírodně, jak to jen jde.
I kdyby se vám toho zdálo jakkoliv nereálné, prosím poraďte, je toto vůbec možné? Co když mě pak budou chodit otravovat nějací lidé kvůli daním pro stát? Kde můžu utéct před tímto fiktivním světem? Nevybral jsem si to a svým narozením jsem do toho byl vržen, ale chci žít jinak, než jsou možná někteří lidé zvyklí. Budu moc rád za každou odpověď, zkušenost a postřeh.

editováno: neznám žádný stát, kde by se musely platit daně. A u sebe nevidím důvod, proč bych je měl platit taky, když budu využívat dary naší matky země. Nechci mít nějakého prezidenta, monarchu, vůdce a ani nějaký stát, který se o mě má „starat“ a poskytovat mi něco zpět za mé peníze = můj čas strávený v nějaké práci. Chtěl bych mít jen možnost volby, která je v takových podmínkách o něco omezenější. Cítím se zkrátka podobně jako ten mimozemšťan ve videu o vládě. (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=tutSc1qrMY8)

Nejlepší odpověď
Drap

A co ti v tom brání ? Je to snadné, zakoupíš někde ve vhodné lokalitě dostatečně velký pozemek a na něm si můžeš žít. Poplatky a daně které jsou nutné a které platí všichni ostatní dané země, budeš muset platit taky. Na to si budeš muset našetřit, vydělat nebo sehnat sponzora. Pokud to přece jenom platit nechceš, musíš si pozemek najít ve státě, kde neni nutno nic platit. Takových států je však poměrně málo.
Možná nepotřebuješ, ale systém už do tebe investoval, tak očekává že mu něco vrátíš /dostávali rodiče na tebe přídavky, vystudoval jsi, zdravotníctví jsi měl ty i tví rodiče zdarma. / Neni se čemu divit,
Že neznáš řádný stát kde by se musely platit daně? To mne překvapuje. Já zase neznám žádný, kde by se platit nemusely až na vyjímky.

Další odpovědi
ivzez

Opravdu neznáte žádný stát, v němž by se musely platit daně?
Kterou VŠ že jste vystudoval?

U nás a myslím, že v celé EU byste musel platit
alespoň daň z nemovitosti a zdravotní pojištění.

„Vystoupit ze systému“ lze, jako vysokoškolsky
vzdělaný člověk jistě brzy přijdete na to, jak.
Ale pozor, výše uvedené budete muset platit
pravděpodobně všu­de.

mosoj

Ani se mně nechce věřit, že patříš mezi vysokoškolsky vzdělané lidi.
Nejblíže tvým představám je bezdomovec. Klidně se mezi ně zařaď ať uvidíš zač je toho loket. Vůbec nemáš pojem o tom, co všechno potřebuješ k životu, jaký ty si představuješ. Ty se totiž na stromy a ke kořínkům vrátit nechceš.
Ty chceš žít v lese, nejlépe ve srubu a využívat darů civilizace ( i ten papír tam patří) a když bude nejhůř, vrátíš se a ti tvůrci civilizace, by tě mněli přijmout s otevřenou náručí.

1. Nevadila by ti manuální práce? Bez ní by jsi se neobešel!, jinak zase ten bezdomovec.

2.Příčin nemocí je více. Na př. genetické a pod. Co třeba zuby? Už tě vidím jak si je trháš kradenými kleštěmi. A když by bylo nejhůř vrátíš se do civilizace, kterou vytvářejí právě ti tebou opovrhovaní „blbci“.

Toto není úvaha člověka s vysokoškolským vzděláním.

xxx3

žít na samotě (také o samotě?), pěstovat zelí, vnímat změny počasí.....to člověk velmi intenzivně vnímá, když je mu opravdu zima.
Mě to připadá jako nějaký výron romantických představ alla ušlechtilý divoch. Řekl bych, že pro naprostou většinu lidí, kteří mají podobné touhy, by byl jeden jediný rok prožitý v naznačeném módu cestou k rychlému vystřízlivění. Kromě toho, že člověk je tvor společenský, tak využívá každodenně desítky až stovky různých pomůcek a nástrojů, které si ale neumí sám vyrobit. Ani v minulosti nežili lidé na samotách zcela odtržení od světa. Pokud někdo např. pásl ovce, následně pak prodával mléko, vlnu etc., aby si zase mohl koupit jiné věci – od nádobí po oděvy. Takový život v horách byla v minulosti pěkná lopota a rovněž velká nejistota. Horalové v minulosti rozhodně netrávili volné chvíle vnímáním přírody…

dubraro

Odejít ze systému lze jedině nohama napřed.

ashlystar

Ahoj :) momentálně mám úplně stejné myšlenky. Pokud je to aktuální, budu ráda, když mi napíšeš

Dominik§

Ahoj momentálně mám úplně stejné myšlenky. Pokud je to aktuální, budu rád, když mi napíšeš:-)

briketka10

http://www.smar­turban.org/tag/da­nove-raje/

briketka10

Monako – evropský daňový ráj
Monako – evropský daňový ráj

V malém Monaku se neplatí daň z příjmu fyzických osob ani daň z majetku nebo z bydlení. Přesto se v Monaku daně platí, jaké a jak jsou vysoké?

Monacké knížectví je druhý nejmenší stát na světě po Vatikánu. Monako je považována za daňový ráj, neboť se zde neplatí daň z příjmu fyzických osob, daň z bohatství ani daň z majetku. Bydlet v Monaku je však velmi nákladné, neboť pořídit si zde i malý byt je nesmírně drahé, stejně jako běžný život. Monako je destinací pro bohaté:Více na: https://finex­pert.e15.cz/mo­nako--evropsky-danovy-raj

https://finex­pert.e15.cz/mo­nako--evropsky-danovy-raj

orestez

Jen můj názor. Sen mnoha lidí. Některým se to podařilo. Zde v ČR. Když si odmyslíme nechuť k kowboyům z vlády pro které jsme pouhým jatečním dobytkem, dá se klidně odpovědět že by stačilo najít stavení s nějakým pozemkem od 30 km od města.
Drap s Mosojem odpověděli tak jsk to je. Ivzez má taky pravdu.
Jde asi o rozšiřující se nemoc z přemíry civilizace. To mám taky.
Z tvé otázky vychází nejlíp farmaření. Jenže to s sebou nese mnohá rizika. Úroda, nedostatek vody, nařízení vlády atd. Aby se mohl sám člověk v divočině uživit, kde by nepotřeboval přísun pohonných hmot, materiály, jídlo, musel by být tvrdý jako ten lovec na Sibiři. Je to těžké odpovědět na všechny aspekty takového života. Tělo toho moc k životu nepotřebuje, žije samo. Horší je to, že se stalo nástrojem k získání něčí moci. A to tělo, to jsme my. Tak jestli najdeš nápad jak vypadnout ze ztraceného systému, ozvi se mi. Jdu do toho s tebou.
Jiný nápad jak přestat platit daně a soc. přitom žít a pracovat, protože i ptáci pracují do konce, je jít k Trapistům. To je mnišství. Po celkovém ověření zda adept někde nedluží, není hledanou osobou atd. se může stát mnichem. Jede do kláštera někde ve Francii. Má tam jako novic na rozmyšlenou.
Pak by měl být vymazán ze zdejšího systému. To zn. že po návratu zpět by nedlužil na soc zdrav a daně.
To vypadá pěkně. Ale ta šikana tam. Tam taky není člověk sám sebou. Tam jsou taky lidi rozdělení. Silní, sociopati vedoucí a slabší kteří to trpí nebo netrpí, třeba duševně nedodělaní. Těm by to nevadilo. Hlavní je začít co nejdříve a zvyknout. Jako ctihodné sestry. Taky tak žijí a využívají veškerých technických výhod.
Takže. Jak velký pozemek bych musel mít abych uživil sebe, koně krávy a dokázal zasít obilí, to někde pomlet. Já myslím že dosavadní systém jak si ho vytvořili za tisíce let je funkční. Horší je totalita, vznik zákonů nad zákony, podzákony, až se člověk sám sobě i druhému stává pouhým odpadem, nebo líp strojem.
Že náš problém nevytváří existence boha, víly nebo prezidenta. Ale že jsme obtěžováni už sami sebou. Proto pryč už od lidí. Hluk, smrad, strach, fobie, vyrážky a únava. To z nás vytvořil systém, který za nás vytvořil stát. Přerozdělování peněz. Socialismus v kapitalismu.
Proto bych uvítal Libertistán, ale ne zas anarchii. Tak něco vymysli a půjdeme tam.

ivzez

Francie je částí EU.
Tzn., že před odjezdem z ČR na dobu delší než šest měsíců by bylo nutné se u nás odhlásit od zdravotního pojištění a do 8 kalendářních dnů vrátit pojišťovně kartičku pojištěnce.

Zdravotní pojištění by bylo nutné hradit ve Francii. (Je jedno, jestli pojistné ve Francii hradil on nebo klášter.)

Pokud by se tazatel po nějaké době vrátil do ČR, musel by své zdravotní pojišťovně doložit, že byl pojištěn ve Francii + výši plateb zdravotního pojištění.

V případě, že by platby nedoložil, musel by dlužné zdravotní pojištění doplatit zpětně (+ pravděpodobně penále).